View Single Post
  #10  
Vechi 11.10.2022, 16:02:45
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Alfredo Vezi mesajul

Am fost intotdeauna un om generos , inclusiv cu dusmanii mei de clasa , luam de la gura mea si dadeam altora . Vedeam un sarman pe strada , mi-a iesit in cale si-mi ziceam : "Omul asta n-are pe nimeni , o casa , un acoperis deasupra capului , ar da orice pentru o masa calda" luam un ban si-l dadeam lui , cat as fi avut 20 lei , 50 lei cash la mine . Nu-mi pasa ce zic altii , dar n-am mai vazut asa ceva , oameni care chiar mi-au multumit , mi-au sarutat mana , ma trageau de maneca , m-a miscat acel moment.

Se pare ca am primit o inteligenta superioara cum rar apare in lumea asta +160 .

Am facut fata atata timp , reuseam sa promovez examene cu note foarte bune chiar si daca simteam ca muncesc de 500 ori mai mult pentru asta. Am simtit intotdeauna ca nu mi-am folosit creierul niciodata la adevaratul potential , ca am folosit doar 10% ca ascund o putere imensa in carapacea mea .

Imi faceam planuri , target-uri , voiam sa le ating , sa nu ma simt vulnerabil vreodata, sa fac ceea ce mi-am dorit sa fac , am vrut sa ma dezvolt cat mai mult , sa-mi fac viata mea , sa invat cat mai mult , sa fac si sa excelez la toate lucrurile pe care mi le-am propus , la toate interesele si hobby-urile mele , inclusiv la job.

Am vrut sa fiu cineva, sa ajung sa scriu istorie, sa nu fac umbra pamantului degeaba datorita unor tulburari, sa fiu eu si sa nu mai fiu un fals, jucand teatru pentru a nu fi respins de colectivitate.

...desi corpul meu n-accepta tigara, nu mergea) doar ca sa gasesc un numitor comun cu ceilalti . M-am saturat, de gurile rele , de conceptia comunista. ....niciodata nu vreau sa fiu , la modul cel mai serios "curvar" , sa-mi stric moralitatea . Nu m-as simti in stare , nu sunt genul care ar face asa ceva , nici sa ma platesti si nu o fac , m-as simti cu constiinta incarcata... nu inseamna ca trebuie sa cobor la nivelul unor frustrati care au profitat de placerile vietii dar n-au ajuns prea bine in viata , i-a izbit viata atat de tare ca nu si-au dat seama de ce au dat gres in multe momente . Universul lucreaza , de aceea . Au primit palme de la viata si au ajuns saraci cand puteau ajunge ingineri bine platiti pe salarii de +8000 . Oameni care si-au sapat singuri groapa , iar eu n-am de gand sa fac greseli , ci sa invat din greselile astea ca ele sa nu se repete vreodata , nu permit sa repet istoria , platesc cu viata mea daca sunt obligat vreodata , am jurat sa nu fiu ca altii care au o gandire tampita , "altii" adica 80% din totalul populatiei României , pentru ei asta a insemnat sa-si traiasca viata . Este alegerea mea ce fac si cum fac si cand consider ca este bine sa fac, am spus si o sa o repet. Nu vreau sa am niciodata copii. Nici nu ma gandesc sa vad un copil chinuit vreodata , nu se pune problema . O sa gasesc probabil o persoana care ma va accepta asa , ma va sustine , imi va fi alaturi , imi va da sfaturi , vom avea lucruri in comun , va fi de acord ca nu vreau sa am copii, nu ma va stresa niciodata in privinta asta , daca trebuie , infiem . " Erai prea bun , prea diferit,erai unic" cum spunea mama ca simte.
Vreau sa inving lupta asta , sa stiu ca toate au o rezolvare . Daca trebuie imi dau viata , ma sacrific pentru altu' , numa' sa stiu ca intr-o viitoare nu vor exista astfel de probleme , ca voi avea succes fara sa ma chinui sau sa fiu chinuit.
Frumos discurs... domnule Fernando, pardon, scuze, Alfredo am vrut sa zic. Dupa cum vezi am shters blablablaul necredincios si logoreic si a ramas un crestin minunat, adica am sters baubaul cu care te lauzi ca esti insemnat, marcat, pecetluit iremediabil si incurabil de catre gLumea care a trimis hingherii si te-a prins in cleste cu Inattentive ADHD Symptoms:
1.Careless Mistakes
2.Difficulty Sustaining Attention
3.Failure to Listen
4.Difficulty with Instructions
5.Poor Organization
6.Avoidance of Difficult Tasks
7.Chronically Losing Things
8.Easily Distracted
9.Forgetfulness

Sfatul meu practic este sa te rogi din cand in cand in interiorul tau la Dumnezeu si in interiorul creierului tau la Hristos-Cuvantul si sa nu mai tot crezi ca prostul tzepuit si autotzepuit in egipsihologile si gipsihiatriile neovrajitoriei lumii pacatoase ce se da fata mare si inteleapta ca cica a absolvit medicina, vrand sa te reintegreze social ca sa-i faci tlaba mai grea si toate tleburile ei murmurdare!!!

Ti-am bolduit patima care te tine legat in puscaria cerebrala a mitzii lumii ca-n satalcatraznit! Elibereaza+te de trufia ei prin rugciune si post caci numai asa ies din tine demonii trufiei ei pe care iata tu chiar vrei sa te ia si sa te duca sus, in pantehornul ei ca sa-ti dea si sa iei os-carul cu fraieri si cu prostii care or sa te creada mare vedeta lingusindu-te pana pui botul ca sa devi lingusitor profesionist.

Deci nu fi ridicol autolingushindu-te si aparandu-ti ca omul singur, om si atat, autolingushEUtopia ci hai canta cu mine melodia asta tinand seama ca-s destul de puternic si de tare ca sa pot sa te parasesc daca mai calci păpă bec si insisti la nesfarsit sa ma enervezi si sa ma tot agresezi cu barna-violenta cu care ai fost kkdorisit de baietii "buni" (de ipocriti) !!!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 12.10.2022 at 11:51:01.
Reply With Quote