View Single Post
  #13  
Vechi 24.06.2021, 08:57:14
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Din mila l-am sfatuit si nicidecum nu vreau sa se deprime si sa-si faca vreun rau. I-am zis sa adoarma rugandu-se si sa se trezeasca rugandu-se si sa posteasca cat mai negru ca sa i se linisteasca toate patimile.

Stiu ce vorbesc, sunt foarte bun de duhovnic dar nu ravnesc la atat de mult.
Mi-e suficient sa reusesc sa nu mint!

Fara sa simti ca mori de foame si de sete nu ai cum sa-ti dai seama ca postesti!
Tu esti dezechilibrat pe toata linia.

Duhovniceste, mental, in credinta, in toate. Tu esti nebun nicidecum bun.

Tu nu esti bun decat de pocainta. Decat sa stai intr-un spital duhovnicesc.

Nicidecum sa dai sfaturi la altii.

Faptul ca dai sfaturi din astea, fara sa te pricepi, arata MANDRIA TA in care ai ajuns, ca ai ajuns prin parere de sine la distrugere personala.

Acum ai ajuns in capul tau preot si duhovnic si dai chestii pe forum iti arata dezechilibrul nicidecum echilibrul.

Esti iesit din Biserica si ai gasit alte credinte - ce vrei mai mult pentur ratacire????

Nu esti bun de duhovnic, esti bun de spital/

Ce figuri ai in cap si ce "smerit" esti. Ca un sectar... Unde statea ascuns duhovnicul forumului, pitit acolo in coltul lui raspandind NIP-isme, sectarisme.

De ce nu ierarh si arhiereu, sau e prea putin pentru tine? Sau mitropolit? Sau chiar si mai mult?

Hai ca poti Moroncele, ca doar ai elaborat atatea teorii. Nu poti tu asta cu duhovnicia si mai mult?

Tu esti un distrus care nu isi poate aduna mintile din mana dracului


Bai bombita tu ai nevoie de o cura de dezintoxicare de cativa ani, in care sa te hranesti cu doctoria ortodoxiei ca acum esti otravit de tot. Asta cu duhovnicia nu tine la oamenii demonizati si imbolnaviti.

Dar ar trebui sa incepi de undeva, sa pui mana pe carte. Poate iei o licenta in teologie, asa, ca sa nu mai fii semianalfabet in ce zici. Sa vezi si ce zic altii despre sectele incare esti. Poate mai inveti si tu una alta, inveti literele alfabetului teologic, inveti cuvintele.

Ca acum esti portavoce pentru diavol. Esti doar un mefagon al diavolului. Reciti poezii teologice inventate de tine ca un betiv care nu stie ce zice. Si crezi ca daca zici multe le zici si corect.


Citat:
Interesant. Ce grad ai? Colonel? Ai pensie speciala?
Am cel mai mare grad. De crestin. Pe care tu nu il ai....!!!

Citat:
Ai inceput sa nu-ti mai incapi in piele si vrei sa dai ordine bolduite la admin? Ai inceput sa-l santajezi emotional?
Nu e nevoie de nici un santaj esti tu suficient ca proba materiala. Esti un dezechilibrat mental care spumega pe forum de prea multi ani de zile. Tu esti proba materiala nu eu. Si sunt suficiente procese istorice impotriva ta
Esti deja un aghiuta care loveste periodic.


Cred ca adminul daca l-ar bana definitiv pe Moroncel l-ar aduce la ortodoxie.
Pentru ca i-ar trimite un mesaj clar din partea ortodoxie. Ar fi o directie foarte solida pentru indreptare in care cineva din ortodoxie ia o pozitie ferma si ii explica lui Moroncel ca indreptarea este unica posibilitate de a fi in Biserica.


Doar in acest mod se indreapta lucrurile si cred ca adminul ar trebui sa faca ceva pentru bine tau.

Pentru ca doar o doctorie amara de tipul asta te poate educa pe tine.

Last edited by gpalama; 24.06.2021 at 10:32:00.
Reply With Quote