View Single Post
  #126  
Vechi 17.02.2010, 20:58:56
adelin's Avatar
adelin adelin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.08.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 113
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gabriela8 Vezi mesajul
Chiar daca ar vrea sa ne apere interesele nu ii lasa altii "mai mari" si nu cred ca se vor gandi mai intai la noi ci la binele lor. Trebuie sa se intample toate dar cred ca Dumnezeu le poate amana daca noi ne-am intoarce fata catre EL si am sustine campania contra-cip, adica am marturisi credinta!
Ai deplina dreptate; insa, marturisirea credinei nu are implicare in campania anti-cip, pentru ca una este umanismul, pe care trebuie sa-l avem, ca suntem oameni, nu animale, cum sunt unii "zelotiști" sau "stiliști" care tot scriu contra cuvantului "umanism". Daca sunt contra, atunci ce rost mai are sa traiasca? Nu sunt oameni? Nu vor drepturi? Nu vor libertate? Ba da... dar daca e vorba sa faca si ei ceva, sa ia o atitudine... n-au timp; mai bine dezbat altele de pe acum 1000 de ani, decat sa dezbata ceva actual. Unii, pentru faptul ca sunt analfabeti, stii ce fac? spun ca ei nu schimba nici litera nici duhul din cartile sfinte; si de aceea folosc unele caractere pentru a masca "analfabetismul" ce zace in ei.
Carele pre noi ne-au invrednicit Dumnezeu... sa ajungem aceaste vremuri, ne-au randuit armele credintei mult mai tari, prentru ca si satana s-ia intarit munca luisi"... Ceea ce mi se pare aiurea sa vorbesti asa la vremea asta, si totodata sa nu ai habar de ce se intampla in jurul tau, chestii care chiar ne sunt importante pentru a trai!
Reply With Quote