View Single Post
  #212  
Vechi 13.11.2013, 15:52:44
Corinusha's Avatar
Corinusha Corinusha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2009
Locație: Mures
Mesaje: 1.231
Implicit

Antonia, nu poti sa inventezi tu noi apostoli, apostolii cipului, pentru ca nu exista asa ceva.

Inca nu a zis nimeni ca e de acord cu cipurile implantate, si, cel putin deocamdata nu e vorba de cipuri implantate.
E vorba de niste documente cu cu cip, care, sincer, chiar nu vad cum pot fi considerate lepadare de Dumnezeu. Cu cipul din buletin va gandi omenirea, nu tot cu mintea? Nu tot acelasi suflet il va avea omul, nu tot aceleasi trairi, sau cipul ala se teleporteaza din buletin in creierul omului si ii schimba mentalitatea?
Sau ecand aveti calculator si telefon mobil nu mai aveti aceleasi trairi, acelasi suflet?(PC-ul si telefonul mobil au cipuri, de-aia le-am specificat).
Daca te lepezi de Dumnzeu, o faci din vointa, ca de-aia ai creier, nu pentru ca ai buletin si pasaport cu cip. Daca credeti ca documentele cu cip e lepadare de Dumnzeu, imi pare rau sa o spun, dar inseamna ca il adorati pe Dumnezeu mai putin si decat mine (care am specificat clar ca am hibe multe, mult prea multe). Dumnezeu e in inima unui om, Dumnezeu pezent in rugaciunile unui om; cum crdeti ca un cip in buletin sau pasaport sau card bancar sau orice tip de cip (care repet, NU e implantat in corp) poate sa il alunge pe Dumnezeu?