View Single Post
  #35  
Vechi 23.01.2020, 17:58:36
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Mnu trebuia să oblige pe nimeni la nicio credință, se putea și fără autorizarea Untold și Electric Castle făcute strict pt lăcomie de bani.

Așa acum petrecăreții îi obligă pe omenii care vor să se odihnească să le asculte revărsările lor, deci petrecăreții sunt teroriștii.

Nu mai spun că Untoldul are conotația unui ritual satanic în masă și mai atrage tot felul de oameni care vor muzică electronică și droguri într-un oraș care nu avusese așa ceva la o cotă atât de mare.

Dacă lui îi place așa n-are decât să se spele cu ei pe cap oricum va avea de furcă cu USR s-ar putea să-l detroneze.

Da și Oradea e oraș universitar și altele, se dezvolta dar nu își pierd substratul spiritual, Bihorul a avut cel mai mare procent de vot la referendumul pentru familie după Suceava.

Cred și eu că Bolojan se sfătuiește cu toți factorii de decizie lideri religioși neoprotestanți, greco-catolici, ortodocși înainte să autorizeze ceva în oraș, de o anvergură de tip untold, ține cont de sensibilitățile locale.

A făcut și el greșeli cu statuia lui Mihai Viteazul, dar nu face chiar orice pt venituri la buget.
: ))) Sunt bihorean da' m-am mutat în Cluj de câțiva ani.

Tu crezi că doar untoldul e ceva satanic? Păi lumea e plină de satanisme, desfrânări, fărădelegi și spurcăciuni... și dacă vei căuta bine de tot atunci vei găsi sataniști exact acolo unde te așteptai mai puțin... prin biserici și mânăstiri, tot felul de preoți mari ortodocși, catolici, reformați, pastori, etc slugi ale securității sau ale kgbului, trădători, colaboraționiști, uslamiști sau mai rău slugi ale banului și intereselor personale egoiste. Pe lângă mai ''marii'' ăștia untoldul e o copilărie...

Nu vreau să judec sau să bârfesc pe nimeni dar eu recunosc că suntem păcătoși și că doar Credința ne mai vindecă de rele.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote