Subiect: Intrebare!
View Single Post
  #10  
Vechi 20.01.2010, 16:37:55
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tudormarius Vezi mesajul
am avut ocazia sa discut cu 3 preoti orotodocsi despre aceasta problema...stiti ce mi s-a parut ciudat?fiecare preot a avut parerea lui, si probabil ca daca mai intreb 20 la sfarsit am sa am tot atatea pareri!unul mi-a zis sa fac ce cred eu mai bine, altul mi-a zis sa trec la ortodocsi iar ultimul mi-a zis ca tatal ei nu ar trebui sa vada acest lucru ca pe o problema, ca eu sunt catolic!de unde stiu eu care ii cea mai buna parere?toate vin de la preoti ortodocsi, cine gandeste cel mai bine?probabil ve-ti spune ca cel care imi zice sa trec la ortodoxism, dar eu va intreb:ceilalti doi nu gandesc bine?nu sunt la fel de crestini?dc nu au spus acelasi lucru?va multumesc anticipat si multumesc si pentru celelalte raspunsuri.
Hmmm...pai se muleaza pe opinia mea despre sfaturile subiective pe care le dau preotii, pentru ca practic e tot modul lor de a privi o problema...

Sfatul cel mai bun este acela care te sfatuieste sa faci ce crezi tu mai bine...nu esti de acord?

Tu de fapt stii ce ar trebui sa faci, dar te prefaci ca nu stii!!

Incearca sa analizezi lucrurile si sa gasesti singur raspunsul, chiar se merita sa ai o relatie cu cineva si sa ii creezi probleme in familie, si voua implicit in familia pe care o veti forma...o iubesti chiar atat de tare, sau nu prea...si ti se pare interesanta dilema in care va aflati???

Roaga-te la Dumnezeu sa iti lumineze mintea, si incearca sa fii sincer cu tine...si sa privesti lucrurile in perspectiva!

P.S. Eu daca as fi stiut ca intru intr-o familie de preot, si o familie de alta religie...imi vedeam de treaba si as fi incercat sa le respect linistea si armonia, fara a mai insista in numele unei iubiri fata de care nu as fi fost dispusa sa renunt la anumite aspecte!!!

Doamne ajuta!
Reply With Quote