View Single Post
  #22  
Vechi 02.10.2006, 22:15:47
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Implicit

Ei afla ca sunt chiar ortodoxa,dar asta nu-nseamna ca este obligatoriu sa predic non stop,si nici nu inseamna ca trebuie sa fiu experta in talmacirea dogmelor religiei mele. Spui ca amestec notiunile religioase cu cele sociale,ca n-are nici o treba religia cu societatea.Ei,asta-i buna,dar noi in ce lume traim?,sau din ce lume smulgem atatea satisfactii,si profitam de roadele pe care tot Dumnezeu lea dat pamantenilor?Din pacate nu suntem ingeri pe pamant,si avem atatea si-atatea nevoi si neputinte.Nu stiam ca,conditia de participare la acest forum este,nu sa fii ortodox,ci sa fii ortodox desavarsit!Eu n-am facut sa-mi exprim opiniile vis-a-vi de confesiunile noastre in concordanta cu lumea in care traim.Dar n-are rost sa-ti explic marea cu sarea din mintea mea care oricum nu te intereseaza,tu urmaresti doar sa fii sustinut.Si oricum,in ceea ce priveste credinta ta,nu m-a indignat afirmatia facuta de tine,precum ca nu stiu ce credinciosi nu au mantuire,in inima mea de ortodoxa,intr-o oarecare masura practicanta,NU A SUNAT DELOC BINE!