View Single Post
  #18  
Vechi 05.09.2016, 22:31:57
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Nu stiu cine ti-a zis ca Sinodul nu poate gresi, eu de exemplu cred ca au gresit ai nostri ca s-au dus acolo dar privesc textele adoptate ca fiind benigne si sincer ma sperie mai degraba aia cu lumea contemporana decat asta cu relatiile cu restul crestinatatii.

Nu e o problema daca tu crezi ca au gresit, atata timp cat iti expui clar motivele pentru care ar fi gresit - de exemplu ca lauda prea mult CMB-ul ala ( si eu cred ca e un lucru nepotrivit ) sau mai stiu eu ce. Dar de aici pana la a construi un fel de conspiratie la care participa ierarhia Bisericii si unde cireasa de pe tort este melodia de la adunarea tinerilor - ( pe care probabil nu au scris-o ierarhii aia masoni si ecumenisti ci tineri din astia priceputi intr-ale muzicii au compus si ei un canticel acolo ), e cale lunga.Nu are nici o legatura una cu alta si intalnirea tinerilor ortodocsi a fost un gest frumos si util, macar daca ar fi foarte multe evenimente de felul asta si tinerii ar petrece mai mult timp la evenimente de tot felul organizate sub patronajul Bisericii si nu sub patronajul cine stie cui. A fost si Liturghie, au fost si ateliere, a fost si distractie si Bere Gratis. :)
Reply With Quote