View Single Post
  #14  
Vechi 01.02.2010, 00:22:51
lacrimi's Avatar
lacrimi lacrimi is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.02.2009
Locație: LONDON
Religia: Ortodox
Mesaje: 624
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristianvisan Vezi mesajul
p.s. asa ca avem de ales:fie spunem ca talharul cel bun " cele ce le merit le primesc" fie cartim ce ni se da si ii spunem lui Dumnezeu "mantuiste-ne o data" ca talharul cel rau.. adica.. cu Hristos, la iad sau cu satana inspre "rai" ..
sper ca ai inteles si te rog fa un efort ca nu e asa de greu de dragul Celui ce s-a rastignit.. El vrea sa te duca in rai pe calea cea a smereniei si tu nu ca stii tu mai bine ca El


Spui vorbe mari si frumoase. Dar, personal, mi-e teama ca, incercand calea ta, ma voi arunca singura in plasa satanei. Cred ca trebuie sa fii prea desavarsit pentru a fi in stare. Prin aceasta atitudine, consider ca ii declari razboi pe fata satanei. Iar eu nu ma simt in stare sa lupt cu ea; de-abia ma simt in stare sa lupt cu mine insami si cu ispitele de zi cu zi. Personal, am nevoie de mijlocitori, printre care Maica Domnului si Sfantul Nectarie, care ma ajuta mereu... Mai mult nu pot deocamdata. Nu zic ca nu voi incerca, pentru ca oricum imi vor rasuna in minte mult timp cuvintele tale; dar, doar atunci cand ma voi simti pregatita.
__________________
"Inima infranta si smerita, Dumnezeu nu o va urgisi..."
Reply With Quote