Subiect: Despre avort...
View Single Post
  #23  
Vechi 27.05.2009, 19:57:10
Noesisaa's Avatar
Noesisaa Noesisaa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2008
Locație: Christendom
Religia: Catolic
Mesaje: 1.826
Implicit

Citat:
În prealabil postat de camivero19 Vezi mesajul
Valei valei ce-mi vad ochii!!!!! Vreau si eu sa vad un om care a dat viata unui copil singurel, adica fara Dumnezeu. Planning-ul asta de copii Il cam exclude pe Dumnezeu din ecuatie. Nu stiu daca poate cineva sa isi propuna sa faca maine un copil si sa il si faca daca nu e asta si voia Domnului. Iar orice copil, orice licarire de viata este voia Lui, fie ca e schiop, ciung, handicapat, sau cum o mai fi fiind. Intelepciune... pai daca a ma impotrivi firescului pe care l-a pus Dumnezeu in noi, si daca a ma apuca sa iau pastile sau sa folosesc prezervative pentru a Il invata eu pe Dumnezeu ca nu se fac copii cand are EL chef, ci doar atunci cand cred eu ca pot sa ii duc...apai Doamne, fa-ma proasta gramada, da sa nu ies cu nimic din voia Ta!
Vrei sa spui ca voia lui Dumnezeu se opreste intr-un prezervativ (scuze pentru formalarea cam prea plastica)? Eu nu cred. Daca Dumnezeu vrea sa iti dea un copil, poti sa te impotrivesti cat vrei fiind ca nici o metoda anticonceptionala, in afara de abstinenta, nu este sigura 100%.