View Single Post
  #10  
Vechi 20.01.2019, 21:25:36
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Până în 2019 cu ce mergea la complexul sportiv Č™i unde se caza ?
Habar n-am, dar jurnalistii sunt mai atenti cand esti nr 1 mondial ,mai ales ca e de mai mult de un an nr 1 ,deci nu a fost ceva pasager, inseamna ca are valoare.

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Probabil că nu e singura, condiČ›iile de transport pentru jurnaliČ™ti nu sunt deloc slabe, se precizează că a fost Č™i cu alČ›i sportivi mai puČ›in populari în acel autobuz..
Ea avea tratament preferential si nu l-a folosit. Eu vad altfel treaba ,citeam de oameni mari,unii din ei la un moment dat cei care intrau in anturajul lor vedeau ca erau foarte modesti.
Tin minte cum cineva spunea cum a devenit regalist. Organizau ceva eveniment undeva la un sat cred la un Camin Cultural parca,Regele Mihai era invitat, si la un moment dat regele Mihai a vrut sa mearga la WC. Iar ei sau scuzat ca nu au decat un WC de tara in spatele curtii(Era prin anii nouazeci parca). A spus ca nu e nici o problema, a rezolvat problema,dar lor le venea sa intre in pamant.
La acelasi CAmin Cultural se organizeaza dupa ceva timp ceva Spectacol de muzica populara. Vine o cantareata de muzica populara de prin satele apropiate si cand i-au spus acelasi lucru ca regelui. Femeia a facut un scandal, ca :"Ei stiu cine este ea ?" s.a.m.d. Ei o stiau prea bine cine era. Asta era lucru jalnic! :-)
Si asa niste oameni au devenit regalisti. Au vazut modestia unui om mare, care au vazut-o mai bine prin comparatie.

Legat de Simona nu stiu exact viata ei particulara, dar intr-o lume cu atatea fitze ceea ce a facut ea e ceva demn de scos in fata.

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Hotelul pus la dispoziČ›ie la un turneu de G.S. nu e deloc slab, doar doarme câteva nopČ›i acolo, în rest e la antrenament Č™i la recuperare chiar nu merita să cheltuie mult pe cazare Č™i face economie de câteva mii de dolari, dacă prinde turneul până la final.
Dacă alegea un hotel luxos probabil dădea din buzunar diferenČ›a,

Ce vreau să spun e că jurnaliČ™tii fluctuează în păreri, când sportivul face performanČ›ă - devin linguČ™itori pentru audienČ›ă Č™i-l transformă în Maica Tereza, când sportivul are sincope Č™i decade - devin super critici Č™i îl compară cu alČ›i sportivi din breaslă ori scriu cancanuri despre viaČ›a privată.

Când sportivul se retrage din activitate devin linguČ™itori pentru a smulge ceva poveČ™ti savuroase ori pentru a folosi părerea unei foste legende ca să dea în alČ›ii în circuit (exemplu interviuri Cornel Dinu, LoČ›i Boloni) - concluzie: presa e mereu parČ™ivă, sportivul e acelaČ™i cu bune Č™i rele.
Daca noi care avem niste principii si dupa ceva timp ne schimbam cu parerile, dar jurnalistii care castiga o paine din asta, si unii nu au nici un fel de principii, sa nu se schimbe usor?... Eu nu te-am inteles ce era cu stersul la mesajele proprii , destul de multe cu cateva luni in urma? Am observat mai ales ca ai sters intr-un topic de-al meu cateva mesaje parca. Oare asa usor te schimbi cum bate vantul???...
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieşit pe uşa care mă purta spre libertate, am ştiut că dacă nu las ura şi amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€"ť.-Nelson Mandela

Last edited by Jonnyw2013; 21.01.2019 at 22:54:00.
Reply With Quote