View Single Post
  #9  
Vechi 20.02.2023, 19:48:02
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul

Lasă că o să vedem ce iad va veni, eventual să mâncăm făină de greier, mâncăm carne sintetică de la Bill Gates cu celule clonate.

Într-adevăr la băutură nu am văzut restricții, o fi și aici un plan să-ți bei mințile ca să fii neputincios în fața lor.
Planul e sa bage in noi frica si grija lumii ca de frica sa tradam, sa ne nemultumim mintind si sa acuzam pe Dumnezeu in loc sa acuzam sistemul si pe cei ce-l conduc. Iar daca ai in tine starea de acuzare si suferinta permanenta la un moment dat te razbuni pe nevinovati si pe Dumnezeu, acuzi cu furie si suparare, de frica mortii si pierderea libertatii si lovind te mandresti, batjocuresti, deznadajduiesti si iar lovesti, iar in semetie si mandrie stapanesc diavolii fara probleme chiar daca nu-si fac simtita prezenta pentru ca cei mandrii sunt victime sigure. Deci ispita acuzarii o baga in noi prin orice mijloc ce semetzeste ca sa cedam de la multimea nemultumirilor si sa acuzam si sa cadem in acuzari-revolute, in dorinta de a impune si noi voia noastra ca sa se schimbe lumea si astfel participam la silnicie prin nemultumiri iar apoi, odata ce participam la schimbarea lumii vin ei cu politicile binevoitoare sa ne integreze ei in sateizmul lumii ca sa ne dreseze cu justita si cu tot ce ne dau ei voie sa facem, pacalindu-ne ca pe prostii care nu stiu ca dresajul lor lumesc-pacatos si lipsit de credinta tampeste, salbaticeste mintea tarand-o in frica, mandrie si sarcasm adica in cele mai grele pacate. Iar odata ce devenim mult si greu pacatosi ne stapaneste usor diavolii direct sau prin intermediul oamenilor satei si antiChristi si prin bani murdari si prin toti paganii lumii care impun politica si dau de lucru facandu-ne sclavi in propria tara si toate astea doar ca sa se razbune si sa ne lepede de Dumnezeu si de calea ortodoxa spre El caci ei se stiu pacatosi, eretici, pagani, satei, mamoniaci si ii doare asta si nu vor sa se schimbe ci se indreptatesc pana in panzele albe.

Da io intrebam: Cum se cuvine sa sarbatorim marile sarbatori crestin-ortodoxe, si cele mici, sambetele si Duminicile? Asta ar trebui sa invatam. Io nu stiu si de fiecare data o patzesc. Stie cineva sa ne explice?

Am mancat pesti fripti de sarbatori si in dezlegari conserve pana mi s-a facut rau de ei. Apoi am tot renuntat la lapte branza si oua dar de sarbatori si Duminica manc prea mult si beau prea mult si apoi mi se face rau si ma simt foarte nasol. E o lupta pe viata si pe moarte ca sa scap cu viata dupa o sarbatoare. De aia manc si beau ca prostul ca sa sarbatoresc traditional dar imi dau seama ca mai bine mi-ar fi sa nu manc mai nimic, doar atat cat sa nu lesin. De aia intreb ca m-am saturat de felul prostesc al meu de a sarbatori cu mancare si bautura din belsug dupa liturghie.

Deci ai vreun sfat serios?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 20.02.2023 at 20:12:13.
Reply With Quote