View Single Post
  #92  
Vechi 27.09.2009, 00:16:33
adimirea
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Eu unul nu inteleg de ce e asa mare preocupare pentru tinuta femeii? In zona asta a forumului, cred ca majoritatea firelor de discutie sunt despre asta, desi se numeste "tinuta in Biserica".

Doi la mana, nu inteleg de ce preocuparea despre "tinuta in Biserica", in general!
Adica in Biserica ma imbrac cumva, si in afara ei, altfel? Nu e ipocrizie? Dumnezeu nu ma vede pe strada? La munca? Acasa?

Daca un lucru e bun pentru mine, e bun si luni si marti, si acasa si la serviciu, si in Biserica si in afara ei, si il fac. Daca nu e bun, nu e bun nicaieri si nu-l fac nicaieri. Altfel, as fi un ipocrit si fatarnic.

Cum ar veni adica sa stau la strand in pielea goala [ ma iertati ], dar in Biserica dichisit la costum...
Cum ar veni sa scuip pe strada ca un nesimtit prost crescut, dar in Biserica sa ma dau sfant.
Cum ar fi sa injur de nu mai pot, dar in Biserica sa tac malc si sa par 'cuvios'.

Cum ar fi daca as fi femeie, sa dau 1 kg de 'produse cosmetice' pe mine, sa umblu cu sanii pe afara, pe strada, sa fac sa cada in pacat cu mintea jumatate din Bucuresti, apoi sa imi afirm feminitatea prin asta.... Dar Duminica sa fiu sfanta!
[ Si astfel mi-am dat si eu cu parerea pe final despre singurul subiect pe care-l discutati pe aici; ca de, interesant e numai ce face si zice femeia... unde o fi disparut barbatia adevarata in lumea moderna? ]
Reply With Quote