Subiect: discoteca
View Single Post
  #8  
Vechi 07.02.2008, 22:03:02
oni91 oni91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.12.2007
Mesaje: 230
Implicit

Citand GIULIX18
[quote]Nu stiu ce fel de muzica asculti u dar, ti-as recomanda sa te duci pe danionvasile.ro, cartea cu sexualitatea si sus iti vor aparea mai multe subiecte printre care ``muzica rock`` si dupa mai vorbim.Asta e valabil si pt alti oameni interesati de ce pot ascunde niste versuri APARENT atat de inofensive...Uite ca in discoteca la mine se pun toate genurile de muzica, e adevarat ce primeaza manelele dar depinde de dj ul din acea sear... [/b]
Nici eu nu stiu ce muzica asculti tu, dar se vede ca ai luat contact cu muzica rock numai din auzite...oricum, nu spun ca toata muzica rock e buna...nah, acum eu ma refeream mai mult la aia veche si care abordeaza subiecte diverse, gen Deep Purple, Abba, Red Hot Chili Peppers...probabil tu te gandesti la aia care rag si il pomenesc la tot pasul pe dracul.In orice caz, am citit articole de genul asta si pe www.sfaturiortodoxe.ro si stiu ca si alea mai inofensive sunt uneori legate indirect de religie si ca au diferite mesaje subliminale, dar cred ca daca stii sa selectezi nu e asa de periculor.Dar eu nu am mentionat numai muzica rock, mi se pare f bun si jazz-ul, si reggae-ul, si anumite fragmente din muzica clasica...sunt multe, ideea era:NU MANELE si NU HOUSE!Si, in general:NU MUZICA PROASTA!(gen melodiile tuturor formatiilor tampite din Romania cu fustite scurte sau cu versuri"te iubesc, te doresc, te vreau, nu ma vrei bla bla bla" care nu exprima nimic;) )
Reply With Quote