View Single Post
  #5  
Vechi 09.10.2022, 13:52:14
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.971
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Alfredo Vezi mesajul
Probleme precum : ADHD , anxietate , depresie , tulburare bipolara , tulburari de somn,ODD,OCD,tinnitus,halucinatii si sindromul Asperger ."
Ai diagnostic de la mai mulți medici pt chestiile astea sau ți le-ai pus tu singur ?

Crezi că numai tu ai anxietate, nu vezi pe câți i-a afectat psihologic doar pandemia, o să mai vină și recesiune, criză energetică scumpiri impozite - iminența de a fi executat pt neplata taxelor majorate și de a ajunge în stradă, urgența climatică alte taxe de decarbonizare și altele urâte care se adaugă situațiilor de afectare nervoasă.


Citat:
În prealabil postat de Alfredo Vezi mesajul
Se pare ca am primit o inteligenta superioara cum rar apare in lumea asta +160
Ai făcut vreun test acreditat mensa*organizația celor cu iq peste medie, pentru treaba asta ?
Nu ajunge să ai doar iq, ci și coeficient de inteligență emoțională și abilități de socializare.



Citat:
În prealabil postat de Alfredo Vezi mesajul
Am simtit intotdeauna ca nu mi-am folosit creierul niciodata la adevaratul potential , ca am folosit doar 10% ca ascund o putere imensa in carapacea mea
Aproape orice om are niște abilități cognitive pe care le poate dezvolta ca o super putere cu multă muncă.
Am văzut recent ce spunea un om care are studii în neuroștiință, că folosim în jur de 10-15% max 20% din abilitatea creierului pt că restul proceselor cognitive ar fi în subconștient, nu de altceva - așa e setat să lucreze creierul, poate dacă am folosi mai mult ne-am distruge mai repede rezerva neuronală, vreo 86-100 de miliarde de neuroni ar avea un om.


Citat:
În prealabil postat de Alfredo Vezi mesajul
. Este alegerea mea ce fac si cum fac si cand consider ca este bine sa fac, am spus si o sa o repet cand bate lumea apropo pe subiectul "cand o sa ai un copil" (lumea care nu intelege , pentru care nu readuc explicatii ca e inutil sa explic un spectru vast de tulburari, ar insemna sa ma cobor iar la nivelul lor si devine obositor) .
Deja de la 21 de ani te întreabă lumea când o să ai un copil, nu e cam exagerat ?
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote