View Single Post
  #375  
Vechi 29.06.2011, 21:39:19
anna21 anna21 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.461
Implicit Pentru ca insisti ca iti cunosti limba!

Citat:
În prealabil postat de IonelS Vezi mesajul
Arata-mi si mie unde n-am folosit corect limba romana ?!

Tu ce vezi, jumatatea plina a paharului sau jumatatea goala a paharului ?
Mie jumatatea plina imi spune ce valori incomensurabile mi-a dat Dumnezeu cand m-a lasat sa ma nasc in acest neam si in aceasta tara !

Te du si cauta jumatatea goala a paharului la alte neamuri. Poate asa vei realiza ce ai si NU MERITI !
Multumesc de invitatia de a arata greseli. Editez pe telefon si nu pot da citate din urma, voi da doar cateva exemple pe care mi le amintesc:
- ai spus ca Romania are "monastiri rupestre, adica vechi"
- ai spus de mai multe ori "cuvincios". Corect este cuvIIncios (de la cuviinta).
- ai spus "categoria grei". Romaneste este "categoria grea"
- ai spus "lipseste cu prisosinta". Caragiale ar fi invidios!
- ai mai spus lucruri neinteligibile gen "Este o tactica psiho de educator". Ce sens are aceasta propozitie?
.. Sau manastiri cu incarcatura energetica? Despre ce energie e vorba? Asta-I ortodoxie: hai la manastire ca ne "energizam"? Sau e babism/ superstitie?
Nu de alta, dar putem prelungi discutia de la cunoasterea limbii romane (data de Dumnezeu, nu?) la cunoasterea invataturii crestine.

Cat priveste partea de "educatie", cred ca tot forumul e lamurit, dar poate simti ca nu ai spus destule si vrei sa mai aduci drept completari noi injurii catre ceilalti, dar care in mintea ta se constituie in lupta pentru mantuirea personala.. Nu?