View Single Post
  #378  
Vechi 29.06.2011, 22:11:50
zaharia_2009's Avatar
zaharia_2009 zaharia_2009 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.07.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.239
Implicit

Citat:
În prealabil postat de IonelS Vezi mesajul
Arata-mi si mie unde n-am folosit corect limba romana ?!

Tu ce vezi, jumatatea plina a paharului sau jumatatea goala a paharului ?
Mie jumatatea plina imi spune ce valori incomensurabile mi-a dat Dumnezeu cand m-a lasat sa ma nasc in acest neam si in aceasta tara !

Te du si cauta jumatatea goala a paharului la alte neamuri. Poate asa vei realiza ce ai si NU MERITI !
Frate, nu doresc sa intelegeti ca as avea ceva personal cu dumneata, dar am crezut ca deficientele manifestate in threadul ,,Sfintii militari" este un accident dar constat ca aveti carente serioase pt. care ati fi in stare nu sa va indreptati , precum ar fi de asteptat de la un om serios, ci chiar sa va jerfiti pt. ele numai sa ramina asa cum le-ati emis .
Eu cred ca cel putin aici pe forum , o mare parte din vina o poarta binecuvintatorii si incurajatorii de serviciu care in loc sa va corecteze frateste (adica direct, pe fata si fara sa va suparati) preferea , conform metehnelor lor ancestrale, sa va incurajeze si sa va stimuleze .
Sa nu va pacaliti sa credeti ca oricine va adreseaza cuvinte dulci si binevoitoare va si doreste binele ! In ziua de astazi este un obicei ca in spatele cuvintelor mieroase sa se ascunda fie incompetenta fie inducerea in eroare .
Inchei citindu-l pe Sf. Vasile cel Mare : ,,...prieten imi este acela care imi arata greselile mele"
__________________
Credinta dreapta este medicamentul cel mare si cel dintii al mintuirii !- Sf. Maxim Marturisitorul .