View Single Post
  #6  
Vechi 24.07.2007, 17:51:56
urzicuta urzicuta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.07.2007
Mesaje: 858
Implicit

Nu stiu de ce esti atat de inversunat Iustin,eu sunt slaba in credinta,m-a luat gura pe dinainte,ai dreptate sunt o tipa cam vorbareata pentru o preoteasa,hirotonia a fost fara bani,insa din cauza ca nu se ia atitudine,ca sunt atatia pupin....sti ca tine se intampla cate se intampla si nu eu ii smintesc pe oameni ci faptele pe care declar ca le condamn(eu nu urasc persoana..ce-i drept ma detasez de ea).Da,ai dreptate eu nu am atitudine de preoteasa,nici nu ma bucura statutul pe care-l am,vreau insa cu timpul sa devin o preoteasa cumsecade,lasa-ma frate nu ma mai sacai,tu te iei la harta cu o nebuna cu limba otravita?Eu nu am primit educatia pe care ai primit-o tu, nici nu am studii la Sorbona in teologie ,am terminat o biata facultate de sociopsihopedagogie...nici macar nu judec,prezint niste fapte ,ma intreb daca e corect ca pe mine sa ma intretina aproape in intregime parintii (cu doi copii cu tot) ,dat fiind ca sotul meu abia e acceptat pe la cate o biserica sa slujeasca Sf.Liturghie,nu botezuri,cununii.(!)..Si inca ceva :m-am declarat intotdeauna antispaga..fiecare sa-si faca profesia cu raspundere si profesionalism,cu constiinta si cu frica de Dumnezeu.
Reply With Quote