View Single Post
  #3  
Vechi 20.03.2012, 17:32:15
alicia's Avatar
alicia alicia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: RM VALCEA
Religia: Ortodox
Mesaje: 138
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru alicia
Post Doamne ajuta!

Daca te iei dupa ce gasesti pe net despre evolutionism inseamna ca ai studiat degeaba,daca vrei sa sti cu adevarat mai multe si care e adevarul citeste despre ieromonahul Serafim Rose si Rene Guenon un metafizician francez ei au studiat despre evolutionism,cauti cartile lor,lucrari despre asa ceva,eu am citit ceva despre evolutie in cartea Pr Serafim Rose in Cartea facerii,cartea lumii si omul inceputurilor.Scrie la prefata acestei carti cateva detalii despre cum Pr Serafim inainte de convertirea sa la crestinism credea total in evolutie,dar studiindu-l indeaproape pe Guenon a inceput sa chibzuiasca mai adanc la aceasta problema a evolutionismului,a inceput sa vada ca adeseori ceea ce se numea stiinta nu era nicidecum un fapt,ci filozofie,si a inceput sa distinga cu multa bagare de seama faptele stiintifice de filosofia stiintifica.In fine nu ma prea pricep eu asa sa explic despre asa ceva,insa am citit in cartea sa si mi-am adus aminte...insa fiecare crede ce vrea despre evolutionism...