View Single Post
  #19  
Vechi 23.10.2007, 17:17:56
cozia cozia is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.568
Implicit

Citat:
În prealabil postat de jenica
Din pacate Andrei, omul se agata si de ultima farama de viata. Ne este f. greu sa ne despartim de cei dragi de aceea cautam sa ii oprim cat mai mult langa noi desi de multe ori asta inseamna suferinta ptr ei. Oricum nu cred pur si simplu refuz sa cred ca ne-ar lasa Dzeu in viata daca nu ne-ar fi de folos, chiar bolnavi in coma fiind. Si pentru noi cei suferinzi si pentru cei de langa noi..
Asa este Jenica cum spui tu, si toti asa vom face, ne vom tine de orice fir cit de subtire ca sa traim cit mai mult sau sa-i tinem pe cei dragi in viata.

Si asa cum ai mai spus tu in alte postari trebuie sa multumim lui Dumnezeu pentru Mila lui de a ne da o sansa sa ne mintuim prin suferinta si boala. Daca nu am fost ascultatori si nu ne putem mintui cind ne este bine, Dumnezeu ne vede, Jenica, si stie ne intinde o mina in infinita Milostivire a lui, sa ne curatim de pacate prin suferinta bolii,...si sa ne bucuram de aceste incercari, cind ne bucuram de acest gest Dumnezeiesc TOTUL se schimba, TOTUL! si ne schimbam,... si nu ne mai tinem cu disperare de fire si cabluri, ci vrem acasa, cu cei dragi, vrem iubire si iertare de la Dumnezeu!

Un Duhovnic spunea:
-In vremurile din urma, marea majoritate se vor mintui numai prin suferinta durere si boala
...si s-a pus intrbarea:
-De ce Parinte, de ce altfel nu se poate decit numai prin suferinta si boala?
- Deoarece in vremurile de pe urma omul va fi foarte mindru si trufas.


Dumnezeu sa ne miluiasca cu Mila lui si sa ne ajute sa ne vedem mindria care ne omoara trupul si sufletul si sa cadem, in pocainta si sa-L chemam din toata inima si sa-I cerem iertare!
Doamne Ajuta!
Reply With Quote