View Single Post
  #18  
Vechi 04.03.2010, 00:34:18
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anna21 Vezi mesajul
Eu nu inteleg dupa ce criterii alegi unele ("iubirea") si lasi altele.. dupa cum iti convine.
Parca te vad: asta da, asta nu, asta nu, asta da.. parca ai tricota o haina de nunta plina de gauri!

Uite.. cunoasterea mistica de care vorbeste Traditie:
De Mă iubiți, păziți poruncile Mele.
16. Și Eu voi ruga pe Tatăl și alt Mângâietor vă va da vouă ca să fie cu voi în veac,
17. Duhul Adevărului, pe Care lumea nu poate să-L primească, pentru că nu-L vede, nici nu-L cunoaște; voi Îl cunoașteți, că rămâne la voi și în voi va fi
......
24. Cel ce nu Mă iubește nu păzește cuvintele Mele. Dar cuvântul pe care îl auziți nu este al Meu, ci al Tatălui care M-a trimis.
25. Acestea vi le-am spus, fiind cu voi;
26. Dar Mângâietorul, Duhul Sfânt, pe Care-L va trimite Tatăl, în numele Meu, Acela vă va învăța toate și vă va aduce aminte despre toate cele ce v-am spus Eu.

Am dat acest citat deoarece ai insistat pe variate threaduri ca Dumnezeu nu ne spune "suficient de clar', nu se face inteles etc...
Ba, dimpotriva, noi suntem surzi si orbiti de pacate.. ca in cei curati vine Sf Duh si aceia curati toate le vor cunoaste!
Eu spun ca este destul de clar!
Nu-mi aduc aminte sa fi facut un appointment cu moi. Am o agenda foarte incarcata..poate luna viitoare!
Asa ca treci la coada!
Pa si pusi!
Reply With Quote