View Single Post
  #29  
Vechi 19.08.2020, 22:39:01
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.005
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Mai mult, daca intra cineva pe un forum ortodox si vede postarile astea... si le ia de bune?
Majoritatea intră de pe motorul de căutare pe forum, căutând subiectele care-i interesează, nu cred că sunt mulți vizitatori care să citească zilnic forumul de la a-z sau pt postările noi, mai mult userii citesc.

Pe termen lung însă forumul pierde în calitate, dacă sunt subiecte cu titluri interesante și răspunsuri irelevante, sau cu iz de ceartă sau tot felul de gogomănii care se repetă obsesiv, deci cred că dacă omul intră și nu-i place ce citește, pur și simplu iese scârbit pt că nu se folosește și nu mai accesează nimic.

B.O.R sau orice alt cult care trece de 200.000 de credincioși își poate face singur un forum, să vadă cât de greu e de administrat.
Dacă ai face un forum de la 0, ți-ar lua ani să aduci oameni pe el, după care poate s-ar umple de ce nu-ți place, ți-ar trebui experți care să-și dea cu părerea, deci oameni calificați care să rupă din timpul lor foarte încărcat, plus moderatori pe care să-i plătești.

La un moment dat cred că te plictisești și să moderezi un forum, să citești aceleași și aceleași lucruri, la început poate părea wow, dar e foarte rutinant.

Mai e și partea a doua că nu vrei ca instituție bisericească să dai socoteală în fața oricui, nu vrei să permiți cetățenilor să pună întrebări că ți se pare că oamenii trebuie să priceapă totul din prima și dacă nu pricep, sigur sunt rău intenționați cu toții.

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
El nu o sa invete niciodata, de i-am spune noi tot forumul sa se indrepte, el o sa ramana in calea lui si o sa incurce pe altii si o sa traga si pe altii.
N-avem de unde știi, sperăm să o facă, Dumnezeu să-l lumineze, poate e un tânăr pe calea întrebărilor care a nimerit sub influența unor grupări parabisericești.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 19.08.2020 at 22:52:28.