View Single Post
  #74  
Vechi 18.10.2021, 19:23:32
Psalm 23's Avatar
Psalm 23 Psalm 23 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.03.2021
Religia: Protestant
Mesaje: 138
Implicit

Eu de aberații sectare sunt satul pt ca sunt repetitive și fără sens. Dacă mai sunt și de tip dacopat atunci chiar nu îmi irosesc timpul. Scrii aceleași aberații de fiecare data, fără logica și nucleu teologic, elucubrații sectare de foarte proasta calitate. Adică fix ce poate produce o secta marginala. Sa ma apuc sa îți comentez fiecare aberație ar însemna o fac pe timpul meu și fără sens, tot asta vei scrie de fiecare data. Am tot sperat sa dau măcar o singura data peste un sectar cu un minim echilibru sau cultura teologica. Aceea zi nu a venit și evident ca în acest caz nu mai am de ce sa continui vreun dialog. Este dincolo de puterea mea de înțelegere de îngăduința de care beneficiezi pt a polua efectiv forumul. Dar nu este problema mea, ci a unor useri gen palama care, de înțeles,, ajung la exasperare. Nu le pot dori decât multă răbdare în continuare, Dumnezeu are căile Lui, uneori greu de înțeles, de a perfecționat răbdarea duhovniceasca.
__________________
Did you exchange a walk-on part in the war for a leading role in a cage? The words of the prophets are written on the subway walls.
Reply With Quote