View Single Post
  #33  
Vechi 23.11.2021, 14:32:03
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.277
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Cred ca-ncep sa-mi dau seama ca urmaream sa-ti bag ceva de vina, mai ales ca era vorba de despartiri si ai pomenit de despartiri... dumnezeiesti.
Cam ai dreptate. Iarta-ma!

Recunosc ca textele tale sunt cam... "grele" (mai ales cele lungi) si mi-e tare greu sa le citesc; n-am stiut, insa, ca au o "metodologie" de citire.
Dragul meu, tocmai aia ziceam ca n-au nicio metodologie necesara in scriere sau citire si sunt simple si usor de priceput de oricine astfel ca perlele tale sunt cu atat mai rusinoase si cum nu cred ca sunt apanajul prostiei si puerilitatii atunci e clar ca citesti textele mele cu o metodologie proprie vicleana dand dovada de rea credinta ascunsa caci pare ca vrei sa ma corectezi, sa ma ajuti, sa ma scoti gresit, cand colo, de fapt si tu vrei sa-mi tragi @gpalme punand "eretismele" mele sau "sectarismele" sau greselile inerente pe seama Trambitelor fiindca nici tu nu vrei sa crezi pentru ca asa cum spui, nu e ca nu poti ci e ca nu vrei caci daca nu poti inseamna ca nu vrei caci oricine poate cat inca mai misca-n brisca caci cine nu asculta si se misca ala se misca-n brisca.

Deci iarta-ma si dumneata daca imi dau seama ca vrei sa ma lepezi de Hristos-Cuvantul la fel ca alti pripiti imbarligandu-ma in propriile mele texte ca cica n-as stii ce vorbesc, n-as fi inteles bine scripturile sau ca scot perle.

Te-am rugat sa nu faci pe prostul incercand sa-mi rastalmacesti textele simple si usoare pe care oricine le-ar intelege corect. Daca ti se pare ca scriu scripturi si ca e nevoie de interpretare riguroasa atunci inseamna ca ma confunzi cu cei 4 evanghelisti care au fost doar trei, Luca si Matei, adica Ioan Teologul si Evenghelsitul Apocaliptic unde a scris despre Cele 7 Trambite Apocaliptice.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote