Subiect: Glanda pineala
View Single Post
  #3  
Vechi 15.06.2018, 06:20:11
alex719 alex719 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.05.2018
Religia: Ortodox
Mesaje: 12
Implicit

Pai vezi,daca bei apa de la robinet ce patesti....Crezi ca supa oferita de sincretismul religios actual te va scapa de griparea spirituala si va purifica apa duhului prin tevile fiintei tale "calcificate".Ia studiaza tu putin cam cu ce se manaca fiecare element din zama asta pe care ne-ai pus-o in fata ca poate dupa va avea ceva gust.Nu se leaga prietene toate asa usor,trebuie sa le gaseti un coagulator sau cel putin sa aduci tu un aport interptretativ personal...Altfel te ba singur in confuzie,si poate si pe altii.

Am vazut raspunsul tau in thread-ul legat de IQ, cel cu statisticile, si parerea mea e ca incerci sa aduci doar argumente nefondate, care pe langa faptul ca nu ofera nicio solutie palpabila, concreta la intrebarile postate si problemele ridicate, nu au o logica coerenta si sincer imi vine greu sa inteleg ce vrei sa exprimi.
1.Te asigur ca majoritatea populatiei inca bea apa de la robinet, deci e o problema generala pana nu afli de fapt ce contine, lasand la o parte ca apa plata are un pret mai ridicat, la fel ca si un filtru de fluor, ca exemplu
2.Prin "supa oferita de sincretismul religios actual" doar tu si eventual Dumnezeu stie ce ai vrut sa exprimi. Am precizat clar la inceputul postarii ca imi doresc sa trasez bariere clare intre religia ortodoxa curata, asa cum ne e transmisa de Sfintii Parinti si celelalte tendinte de modificare a ei. Referitor la problema cum ca ne e greu sa distingem adevarata credinta in vremurile astea, perfect de acord, dar sa nu uitam ca indiferent de ce preoti tineri care mai nou primesc mesaje pe smartphone-uri in timpul spovedaniei apar, inca avem surse de informare originale si foarte clare, cartile scrise de marii duhovnici precum parintele Cleopa, parintele Seraphim Rose, etc.
3.Iti sugerez ca inainte de a posta sa iti revizuiesti gramatica si sa incerci sa oferi sfaturi utile, cu argumente valide.
De termenul "apa duhului" sincer inca nu am auzit pana acum.
__________________
Nihil sine Deo.
Reply With Quote