View Single Post
  #17  
Vechi 15.06.2021, 22:30:44
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.960
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Laurentiu05 Vezi mesajul
Rapperul Cedry2k a avut un mare aport in schimbarea gandirii mele si a intelege mult mai bine viata , fiind artistul pe care il admir si il respect cel mai mult .
Aici e o discuție pe care cedry2k și un coleg al său Dragonu vorbeau despre experiențele nefaste pe care le-au avut, Dragonu spune la un moment dat că s-a retras la mănăstire prin Moldova pe undeva până s-a pus pe picioare.
https://www.youtube.com/watch?v=pX3oBnoqa3E

Citat:
În prealabil postat de Laurentiu05 Vezi mesajul
Iar ca manastire , m am gandit la Sihastria , vazand si ascultand multe din predicile parintelui Cleopa , dar nu cunosc daca acolo primesc persoane ca mine pentru o perioada de cateva luni pentru a reface . Voi lua in calcul si manastirea Oasa si ma voi interesa daca as putea merge acolo . Multumesc mult pentru sfat .
E bună și Sihăstria, nu cred că nu ar primi dacă te oferi să participi la ascultări(munci), mai e o chestie după ce ieși din ritmul mănăstirii să fie riscul să te întorci iar la vechile provocări, biofizicianul Virgiliu Gheorghe povestea într-o conferință că a scăpat cineva de adicție cu pravilă de rugăciune 2 ore pe zi, când nu făcea rugăciunea, avea mari ispite.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote