View Single Post
  #18  
Vechi 16.06.2021, 15:22:07
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Laurentiu05 Vezi mesajul
Asa este . Deoarece am consumat o perioada atat de lunga tot felul de substante , sistemul nervos este la pamant , am o tensiune permanenta de care nu pot scapa din cauza anumitor obsesii pe care le am , si nu ma refer la a consuma din nou droguri , de aceasta problema am scapat per total . La sfarsitul lunii Februarie am fost la parintele Petru Irimescu din Radaseni , Suceava , pentru a ii cere un sfat si parintele mi a spus sa citesc in fiecare zi un acatist timp de 2 luni , mai exact Acatistul Domnului Nostru Iisus Hristos , Acatistul Acoperamantului Maicii Domnului si Acatistul Sfantului Gherasim Kefalonitul , in aceasta ordine . Le am citit timp de doua saptamani dupa care am inceput sa consum iar alcool si m am oprit din citit , iar de ieri ,14.06.2021 am inceput sa citesc din din nou , sper ca de aceasta data sa nu mai ma opresc , de aceea imi doresc sa stau o perioada la manastire pentru a putea tine un program de rugaciune si a scapa de tensiunea din capul meu .
Vezi ca parintele ti-a zis ceva extraordinar de bun si a vazut niste probleme acolo, de asta ti-a dat anumite acatiste.

Vezi ca stie el ce stie. neaparat sa le citesti.

Acatistele te tin in furtuna in care esti.

De obicei dupa ce iesi din pacat din ispita, 1-2 ani o sa fie tulburare mare si ispite peste ispite sa te traga inapoi.

Aici este cel mai important sa citesti rugaciune.

Este mandatoriu in vindecarea ta sa citesti rugaciuni.

Si ce ti-a zis parintele este deosebit de bun.

Vezi ca Acatistul Sfantului Gherasim este pentru cei tulburati de duhuri, care au ispite. Adica stie el ceva acolo.
Reply With Quote