View Single Post
  #6  
Vechi 25.06.2010, 16:11:18
OmuBun
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de eu-cristina83 Vezi mesajul
Am spus ceea ce am gandit si ceea ce cred. Celor din alte religii le spun doar atat: ASA CUM EXISTA UN SG. DUMNEZEU TOT ASA EXISTA SI O SG.SI DREAPTA CREDINTA.
Poate ca nu esti chiar singura nemultumita, iar de luptat fiecare o face in felul lui. Dar, ca de obicei, fiecare caz este particularizat, iar noi trebuie sa avem rabdare si intelepciune sa trecem cu bine peste toate.
"Iubeste-ti aproapele!" Asa-i corect sa ne comportam! Cand e vorba de stilisti, catolici chiar sectari, poate ca ar trebui sa fim mai blanzi si bogati in intelepciunea Lui Dumnezeu, dar cand ne lovim de atei plini de sine care dezvolta tot felul de subiecte sub masca... mantuirii, doar pentru a provoca dispute, trebuie sa intervenim si sa blocam din fasha rautatile si ironiile de prost gust. In ce ma priveste, am cautat de fiecare data sa ma implic, daca m-am nimerit in preajma. Si-asa o sa fac mereu, indiferent de consecinte...
Probabil primesc multe injuraturi (numai astazi cate-or fi fost...) dar cu toate astea, zic si eu ca tine... "nu pot sa tac!"
Sa nu te superi si sa nu pleci! E mare nevoie de cei ca tine pe-aici, ca si-asa ne copleseste numarul celor ostili!
Doamne-ajuta!
Reply With Quote