Subiect: Sfera de lumina
View Single Post
  #13  
Vechi 26.11.2021, 14:34:32
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Amiel25 Vezi mesajul
@Moroco, sunt si eu om la fel ca toti oamenii, asta este foarte important, cel putin pentru mine este, sunt doar un om ca mai toti oamenii, gresesc zi de zi, imi cer iertare zi de zi, invat din greseli sau le repet de mai multe ori pana imi intra in cap...

Da, era o sfera, inca nu stiu cum s-o transpun din mintea mea pentru ca era o sfera de lumina vie, lumina era vie, se misca in acea sfera si din sfera radia lumina, si pe langa sfera erau tot feluri de valuri de lumina pe care inca nu le stiu transpune. Mai erau si alte luminite mai mici precum niste stele. Lumina aceea absoluta era chiar absoluta, adica nu o puteam percepe, atat de mare era, prea mare pentru intelegerea mea, ceea ce am afisat in imagine este exact ce am vazut, razele acelea veneau de undeva deasupra si veneau dintr-o lumina absoluta. Lumina aceea absoluta era vie. Eu veneam spre aceasta sfera, plutind, ceea ce vedeti este exact ceea ce vedeam eu in timp ce pluteam catre sfera de lumina, sfera ma atragea catre ea, iar forta de atractie era iubirea, asta am simtit, atat de mare era iubirea incat nu ma puteam abtine sa nu ma las dus de val, de aceea am vrut sa intru in ea. Daca as fi intrat in sfera, nu m-as mai fi intors in lumea asta, asta vroiam, in acea sfera se gasea o iubire inimaginabil de mare, stimteam extasul a ceea ce ma asteapta.

Am ajuns la concluzia ca acea sfera era spiritul meu, duhul meu, scanteia divina ce ne permite sa traim, sa existam, de aceea am zis, Dumnezeu, pentru ca in acea sfera l-am vazut pe Dumnezeu insa defapt Dumnezeu era deasupra, acea Lumina Absoluta. Dumnezeu este Iubire, Lumina aceea era Iubire absoluta, totul era iubire.

...!
Dragul meu, putea fi o semisfera cu partea taiata, transparenta spre tine? De unde stii ca spre tine era o parte sferica sau un plan? In desenul tau vedem un plan!

Intelegi ce te intreb?

Pentru mine conteaza sa-ti dai seama cat mai exact folosindu-ti capacitatile de observatie si de intelegere.

Miros avea? Sunete au fost acolo?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 26.11.2021 at 14:37:29.
Reply With Quote