View Single Post
  #5  
Vechi 04.05.2007, 21:41:40
2io's Avatar
2io 2io is offline
Member
 
Data înregistrării: 14.04.2007
Locație: Giessen, D
Religia: Ortodox
Mesaje: 99
Implicit

Citat:
În prealabil postat de PISICUTA35
Oameni fara mila care vor ca bietul animal sa faca mai mult decat poate.

Din pacate multe televiziuni ne bombardeaza cu asa zisele stiri, care de fapt numai stiri nu sunt. Ei oare chiar nu-si dau seama? Nu stiu ce categorie de oameni se pot uita la asa "stiri" ...

Ei vor să îi transforme pe oameni în niste roboti. Dacă le arată crime - să nu se rusineze să înjure sau să agreseze pe cineva, că nu omoară, cum fac multi, arată desfrânare ... Dumnezeu să-i ierte, arată certurile din parlament/guvern [locuri în care cică ajung cei buni, ca să ne conducă] - îi judecăm fără simtire si continuăm judecarea si cu toti cei din jurul nostru... îti dă 10 minute, 1 oră de cuvânt duhovnicesc timp în care, pe neasteptate, începe reclama de la sânii unei fete, bineînteles, cică îmbrăcată...

De câtiva ani am renuntat la televizor de tot, strică personalitatea omului, îl slăbeste de a mai lua decizii, îl îndepărtează de a-si TRĂI VIATA PROPRIE.

Am descărcat de pe net Acatistul Sfântului Acoperământ citit de monahul Marian Moise din Athos. Acest "videoclip" m-a impresionat fără cuvinte si cred că nu voi mai auzi ceva mai... frumos - n-am cuvinte! (Clic pe text pentru a deschide fereastra de descărcare)

Doamne ajută!
Ionut
Reply With Quote