View Single Post
  #45  
Vechi 08.05.2012, 10:52:23
nicolae44 nicolae44 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2012
Locație: brasov
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 137
Implicit

ioana gasesc un lucru normal sa-ti aperi credinta,dar nimeni nu idolatrizeaza biblia .odata un coleg ortodox era foarte contrariat cum de ma port cu biblia in asa fel ,o rasfoiam, notam pe ea si chiar m-a surprins atitudinea lui .nu e ca un talisman sa o porti in geanta sau s-o ti la cap.Desi cand am inteles mantuirea si fugeam din armata acasa saptamanal aveam biblia la mine si ma rugam sa nu ma prinda, cam 2 ore cu trenul.nu credeam in puterea prezentei ei dar in primii ani ai credintei nu cred sa ma fi despartit vreodata de ea.cum se spunea mai sus cuvantul e viata dar Duhul LUI Dumnezeu ii da aceasta viata.sunt oameni care n-au mantuirea si stiu biblia mai bine ca mine de ex.stai putin si cugeta ai vrea sa fi iertata??spune ioana vrei sa fi iertata??...asta te intreaba Domnul.lasa totul,ganduri,traditie dogma absolut tot si spune ce vrei de la Domnul Isus?personal de la El, ce vrei vei capata.cei ce vor sa fie judecati pt faptele lor vor fi,cei ce vor iertare vor gasi ,ce Domnul e mincinos?nu ne poate ierta?dar uita-te la sufletul tau si spune ioana vrei sa capeti iertarea?si cand vei capata iertarea,si vei crede vei fi si tu socotita ratacita de cei din casa si familia ta si de alti confrati.sunt probabil multe culte protestante ,,-si-ti dau dreptate-,,care prin felul lor de manifestare nu arata voia Domnului dar asta nu te poate impiedica sa gasesti Adevarul nu doar sa-l cauti.Domnul Isus sa te binecuvanteze cu dorinta de a-l cunoaste
Reply With Quote