View Single Post
  #76  
Vechi 08.05.2012, 20:26:30
nicolae44 nicolae44 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2012
Locație: brasov
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 137
Implicit

daca nu fac raul asta nu inseamna ca sunt bun.mantuirea prin credinta in jertfa Domnului e o nebunie pentru unii,caci cine poate sa fie normal si sa afirme ca are pacatele iertate?da am ispite,am mai gresit ma lupt dar nu sa castig ci sa pastrez ceea ce am primit.mantuirea e un dar stiu ca credeti asta dar cand o primim?scriptura are o regula de interpretare pe care o da tot ea nu vreun pastor pamantesc.si acela e ca nici un verset nu-l poti lua din context sa faci o invatatura daca cel putin inca intr-un loc nu mai scrie acelasi lucru.scriptura e minunata.si pentru ca iubiti cuvantul va dau o adresa in care gasiti biblia in 3 variante parca si cea ortodoxa bineinteles, e un program de studiu foarte fain scri un cuvant si-ti apare in toata biblia unde e scris si are si diacritice eu mi-i le-am scris pe taste .e foarte fain de studiu.se numeste robible3 asta-i o adresa http://www.biblia.pentruviata.ro/robible.php daca vreti sa primiti iertarea numai dupa ce muriti cine va poate opri?? nici Isus Domnul nu se baga peste vointa noastra caci suntem liberi.aminteste-ti de corneliu Gabriela ce i-a zis Petru daca crezi esti mantuit nu daca faci ceva sau altceva el facea fapte bune si multe si se temea de Domnul si totusi nu era mantuit.Domnul l-a trimis expre pe petru acolo si stii bine cum a fost a primit mantuirea si sunt multe versete dar eu ma rog sa va deschideti inima sa intelegeti.Domnul sa va binecuvanteze
Reply With Quote