View Single Post
  #4  
Vechi 25.03.2021, 15:37:03
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.275
Implicit Iti raspund si aici la afirmatiile la adresa mea.

Citat:
În prealabil postat de gpalama
Bai desteptule,
Multumesc de apreciere. Daca vroiai sa fie ironie puneai ghilimele!
A iesi mereu din prostie urmand indemnurile Harului e o virtute.

Citat:
Restul ce spui sunt halucinatii, fabricatii din pix.
Spun ce vad, aud si ce citesc si oricine poate verifica. Cautati viata si ce au facut cele 7Tr.Ap. Manastirile, minunile, ucenicii, cartile, credinta, incoruptibilitatea, martirajul, umilinta, micsorarea de sine, marturiile sutelor de mii de oameni din toata Roamnia si de pretutindeni sunt reale si veridice nicidecum halucinatile mele sau fabricatii din pix. Sunt o viata intreaga dusa de ei in Hristos, in Credinta si in Cuvant.

Citat:
Ati facut-o din pix sfanta. Nu are nimic din sfintenie.
A facut-o Maica Domnului si cu Iisus si credinta si ascultarea ei o sfanta. Cum s-o fi facut eu sau altii? Eu sunt pacatos!!!


Citat:
Desteptule, cei cu har "nu sunt posedati si nu sunt inconstineti" cand profetesc. Asta este un indiciu clar de posedare. Si Baba Vanga facea la fel, era "inconstienta" si nu stia ce spunea cand ... "profetea". Profetism pitonic? Inconstient? Tu iti dai seam ce elucubratii scoti pe gura? Iti dai seama ca nu exista sfant ortodox care sa fi fost inconstient in manifestarile femeiii asteia? Era posedata cand "vorbeau duhuri;e din ea"...
Nu era posedata! Cand se trezea nu o poseda Cuvantul si niciun duh rau ci o atacau duhuri rele ca s-o batjocureasca. NU era ventriloaca! Scot pe gura elucubratii? Mie mi se pare ca tu ”stii” tot felul de lucruri in mod mincinos si pripit si te lauzi aiurea! Ai fi foarte bun de duh pitonicesc ce vorbeste din matze! Te ia satana drept ajutor! Cum o poseda oare, cum o silnicea, cum o forta, daca ea nu era constienta cand proorocea ci in somn profund si duhul respectiv era al Domnului Iisus ce sufla prin ea ca printr-o Trambita ce nu altera mesajul iar Harul sau te odihnea si te insanatosea? Ii facea foarte bine si nicidecum vreun rau!

Ceilalti care au scris au vazut sau au auzit si au marturisit acelasi lucru! De 65 de ani graieste non stop!.. si e acelasi pe care L-au marturisit toate Trambitele poate fara sa-si dea seama. Mesajele sunt similare si un intelept poate vedea ca sunt intru acelasi Dumnezeu, ca acelasi Iisus-Cuvantul a fost cel care i-a crescut si instruit in Credinta si le-a dat mesaj vizual sau textual pentru intreaga lume.

Citat:
Desteptule toate sectele si toate cultele au demonizati din astia. Restul ce zici sunt povessti create de fraieri pentru a crede... Ati scris o carte "fabricata" si a-ti facut-o sfanta.
Povesti? Am scris eu carti? Ti se pare tie ca ar putea scrie un om asa ceva? Sunt adevaruri, proorocii si impliniri in cartile albe iar la toate cele 7 Tr.Ap sunt minuni, vindecari, mangaieri sfinte, iubire.... Nu pot oamenii sa fabrice asa ceva! SECTELE nu cred niciuna in cele 7Tr.Ap! Arata-mi pe cineva din catolicism sau neoprotestantism sau de unde vrei tu care cred serios. Nu am fabricat dovezi, nu am fabricat nimic. TOTUL E AUTENTIC!

Citat:
Am citit, nu am ce sa citesc. Sunteti demonizati iesiti din Biserica.
Daca ai fi citit te faceai sfant! N-ai citit ci ai batjocurit exact asa cum infailibilitatea stiintei tale mincinoase si pripite te face sa faci afirmatii prostesti despre mine la infinit, tragedia e ca asa faci si despre ei si despre Cuvant! Vei da candva socoteala pentru modul blestemacios de comportament ”ortodox”!

Citat:
Dupa rodele lor ii veti cunoaste - ati iesit din Biserica. Ce vreti mai mult?
Biserica e confirmata de ADEVAR, de vindecari, de minuni, de duhul proorociei, de iubire, de har, de umilinta, de smerenie, de intelepciune, de cuviinta! Tu esti pe dos de astea si spui ca esti in biserica si ca ei au iesit cand defapt au fost alungati si rastigniti ca Hristos! Ai vazut pictura de la Draganescu cu cel rastignit care rabda? Cele 7Tr.Ap si Hristos-Cuvantul e acela ce rabda rastignit in piata cea mare (sodoma , gomora si egipet)!


Citat:
Bai desptetule, mantuirea nu sta in niste nebuni care flutura 7 nume si ... ei au dreptate. La ce iti folosesc numele astea? Ca sa te scoata din Biserica? La asta le-ai folosit? Pentru a iesi din Biserica?
Mantuirea sta intrun singur nume : Iisus-Cuvantul lui Dumnezeu!
Numele Trambitelor sunt nume de oameni-ingeri-credinciosi. Exista si 7 nume de Voievozi ai Cerului. Si aceia tot 7 nume sunt iar Emanuel este Domnul lor!

Citat:
V-a scos dracul in fata o demonizata care nu stia ce e cu ea si v-a scos din Biserica. Chiar nu vezi asta?
Eu cred ca cele 7Tr.Ap ne-ar fi bagat in biserica daca le ascultam! Dracul te baga in bar, la meci, la bordel, la bogatia pagana, la minciuna, la droguri, la pacate, la justitie si sefia cea rea a lumii!

Citat:
Roadele Duhului Sfant? Bai demonizatule, tu nu stii ce sunt alea, doar reciti povessti dar nu intelegi ce e "roada Duhului" de care vorbeste Apostolul.
Eu nu stiu care e roada Duhului si o stii tu? Credinta e roada Duhului, aia te face bun si te mantuie si te vindeca. E darul Domnului! Iar Iubirea nepacatoasa e si mai mare! Ai auzit de duhul proorociei? De facerea de minuni? De darul vindecarilor? De darul vederii cu duhul? De darul cuviintei si a vietii cuvioase? Ai auzit de puterea de a postii indelungat asa ca Arsenie Boca sau sf. Verginia? Dar de darul lacrimilor? Stiai ca la fiecare rugaciune se facea balta de la lacrimi sub cele 7 Trambite pentru poporul roman si pentru ortodoxie si ucenici? Deci iata stiu ce inseamna roada Duhului: MILA divina!

Citat:
Ai fabricat tot felul de blandeturi si te-ai facut pe tine Apostol care recunoaste harul...
Nu am fabricat nimic si nu m-am facut apostol ci recunosc ca sunt un pacatos oarecare din poBOR dar Harul n-ai cum sa nu-l recunosti daca esti ortodox si mai ales nu pot sa neg evidenta asa ca iata cred si in cele 7 Tr.Ap atat cat pot, in ciuda necredintei mele covarsitoare care ma pandeste sa ma omoare!

Citat:
Bai demonizatule, harul nu e recunoscut de toti prostanii. Toate sectele "recunosc harul", dar harul lor nu harul lui Dumnezeu.
Exact. Desi esti teolog habar nu ai ce e ala. Daca ai sti, ai cerceta si te-ai fi convins imediat! Esti o hahalera habarnista care te lauzi ca stii cand defapt esti pripit si infailibil in afirmatiile tale mincinoase si rele de parca ai fi un duh pitonicesc!


Citat:
Ce zici tu har e demonizare la maxim, este inselare.
Ce zic eu Har e Harul si Darul Duhului Sfant! Nu mai repet! E scris in Evanghelii! Toate cele 7 Tr.Ap sunt pline de Har si de Dar exact ca sfintii.

Citat:
Esti UN INSELAT.
Nu-s! Tu incerci din rasputeri sa ma inseli, dar nu ma las!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 25.03.2021 at 15:45:54.
Reply With Quote