View Single Post
  #20  
Vechi 06.11.2008, 16:50:20
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

Citat:
În prealabil postat de goldfinger17 Vezi mesajul
am vazut...:| daca si aici unde s-ar presupune sa fim pasnici sa vorbim si sa ne sfatuim in credinta adevarata am citit useri care se jigneau erau invidiosi si cum spui dumneata poate ajungeau si la mai mult(nu stiu nu am vazut pana acum).....ufff ca ce buna e tacerea si linistea.....nu mai bine ma abtineam eu de la ideile astea despre antihrist in fond poate sunt prea tanar sa incep sa aberez despre asa ceva...
Politica cum spune mirelat e grea pentru toti fie mari fie mici...Se pare ca diavolul mi-a dat ideile astea nefondate si eu ca o gainusa am ciugulit...Doamne iarta-mi indrazneala si dumneavoastra la fel....
THREAD CLOSED!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[COLOR=green]goldfinger17, să nu-ți pară rău pentru că ai deschis acest subiect. Nu ai greșit deloc. Așa vedem cum oameni maturi, în toată firea, își pun imaginația la treaba, închipuind fel de fel de scenarii, care de care mai abracadabrante... [/COLOR]
[COLOR=green]Spui că ești tânăr. Dacă-i așa, nu ai voie să stai deoparte. E datoria ta, civică și morală, să te implici activ în domeniile în care crezi că faci față, că ești pregătit. De ce să fie politica grea? Pentru că-ți spune X sau Y? Da' tu ai făcut ceva s-o înțelegi? Dacă voi tinerii nu vă implicați, cine crezi c-o să-ți construiască ție lumea în care vei trăi? Ce înseamnă pentru tine "adevărata credință?" Crezi că dacă stai toată ziua cu cartea de rugăciuni în mână, ai să schimbi lumea? Roagă-te, dar paralel acționează că fără acțiune rugăciunea nu are nici un efect. [/COLOR]
[COLOR=green]Și diavolul pe care văd că-l pomenești cu voluptate, cum fac mulți de pe acest forum. Vrei să ai o lume populată de diavol? Atunci pomenește-l cât mai des... Și-ți vei face viața un iad. Pentru că el există numai în imaginația celor care cred în existența lui. Ignoră-l, nu-l invoca și vei trăi în rai, aici, pe pământ, pentru că raiul nu există nicăieri, în altă parte.[/COLOR]
__________________
[COLOR=green]"În vremuri ale minciunii universale, a spune adevărul este un act revoluționar..."
George Orwell[/COLOR]
Reply With Quote