Subiect: vise ciudate
View Single Post
  #11  
Vechi 04.11.2008, 18:53:56
razvan_m
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de Tia Vezi mesajul
De aproape un an de zile, periodic, am anumite vise care imi pun semne de intrebare. De multe ori, visez tot felul de aratari, adica oameni rai, vampiri, posedati, etc,si daca imi fac in vis semnul Sfintei Cruci dispar, dar de multe ori ma chinui sa-l fac si nu pot.Nu imi pot impreuna decgetele, sau tot felul de chestii din astea.Sau, altadatavreau sa fac semnul Sfintei Cruci in fata cuiva, tot "oameni din aia", si nu pot, decat cu mare dificultate. Noptile trecute, am visat niste papuci care se tot miscau si am facut semnul Crucii pe ei si ei s-au oprit.Nu se miscau singuri, era ca si cum ceva nevazut ii misca.In vis am senzatia ca este ceva rau, de la vrasmas, dar reusesc sa birui in final, cu ajutorul Sfintei Cruci. Ati patit asa ceva? In sensul ca ati visat? Eu nu stiu ce sa cred. Ce poate sa insemne?mentionez ca nu ma uit la filme de groaza.Va rog sa va dati cu parerea, dar nu faceti misto, ca e pe bune.si sunt cam nelinistita. Nu am mai vorbit cu nimeni despre aceste vise,daracum mam hotarat sa va impartasesc voua "trairile" mele
Sora intru Hristos Tia,

Mantuitorul si Domnul nostru Iisus Hristos ne arata in Sfanta Scriptura sa nu ne incredem viselor si vedeniilor noastre sau ale altora. La fratia ta, sora Tia, aceste vise e clar de la cine vin. Pentru un motiv oarecare, Satana vrea sa te inspaimante de moarte siface aceasta prin vise. In caz ca nu poti face Sfanta Cruce normal, cu mana dreapta, ai putea-O face cu limba in gura si astfel vedenia demoniceasca sa inceteze. Cea mai buna recomandare pe care ti-ar putea-o oferi cineva este aceea de a merge de urgenta la parintele tau duhovnic si de a spovedi ceea ce ti se intampla prin aceste vise. Daca vei face intocmai si cu multa credinta si smerenie canonul pe care ti-l va da acela, canon care este pentru vindecarea sufleteasca a fratiei tale, sigur vei scapa de aceste vise infricosatoare cu care te tulbura Satana, populate cu tot soiul de demoni.

Doamne ajuta!
Razvan

Doamne, Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma pe mine, pacatosul!
Reply With Quote