View Single Post
  #8  
Vechi 20.06.2007, 12:36:21
ancah
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de THOT.ME
Cand facem un lucru constient este bine sa ne raspundem sincer la intrebarea " de ce fac acest lucru"?
So, de ce scriem pe forumuri?
Cat de mult ne ajuta acest gen de comunicare sa "crestem" spiritual?
Unii dintre voi sunt de ceva vreme pe aici si e "ceva" daca inca nu s-au plictisit.
De ce sa aleaga cineva sa scrie pe un forum? E oare o forma de egocentrism? Ne simtim bine atunci cand ne exprimam opiniile public( considerandu-ne utili prin a da sfaturi altor persoane) si , si mai bine ne simtim atunci cand gasim adepti la ideile opinate.
Sunt ele autentice , raspunsurile primite de la diferiti utilizatori?
Voi ce credeti?
Din dorinta de a sti cat mai multe despre religia crestin-ortodoxa, m-am abonat la revista si astfel am dat de forumul acesta. Am gasit oameni, care stiau mult mai multe decat mine si care prin afirmatiile si trimiterile lor, m-au invata sa caut si sa citesc, sa ma documentez inainte de a posta. Multi dintre ei nu mai sunt pe forum, goniti fiind de tonul nepotrivit folosit de unii. Ori cel caruia ii e sete de credinta si doreste sa comunice cu altii, care au aceeasi sete, se tem de acest ton, cu nuante stradale.
Singura fiind, am gasit aici pe forum o adevarata familie, pe care ii cunosc din cele scrise, din formulari si din preocupari.
Aud din multe parti ca forumul e pierdere de timp. As zice mai degraba ca solicita mult din timpul nostru, dar daca e vorba de timp pierdut, asta doar de noi depinde.
As vrea sa le spun celor , care se sperie si dau bir cu fugitii la unele atacuri, ca asa e si viata de crestin. Si in viata adevarata primim atacuri si de acolo nu putem fugi. Sa ne intarim si sa ne pastram locul in viata si pe forum. Dumnezeu este cu noi.
Reply With Quote