View Single Post
  #674  
Vechi 23.07.2012, 15:09:38
corindb corindb is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 19.06.2006
Mesaje: 22
Implicit Particip si votez DA!

Am citit câteva postări pro și conta...Suntem în fata unei alegeri care va cântării, probabil greu, pentru viitor. Mărturisesc pentru ce votez DA!: M-am saturat de opt ani de certuri, neînțelegeri, minciuni, ha-haituri. Vad ca cei care votează NU (sau nu participa) au argumente: (1) și ceilalți au furat, (2) noi cei ce votam DA suntem influențați de antene, (3) a crescut cotația euro in raport cu leul, (4) suntem nostalgici comuniști, (5) cei de la putere au toate pârghiile și nu făcut nimic, (6) el e poporul,etc... Nu am văzut nimic concret de ce A FĂCUT acest cetățean (Băsescu) pentru tara lui, cel puțin la nivel de percepție pentru tine (ca susținător) ce a făcut pentru a te simții ceva mai bine în tara în care te-ai născut. Îmi poate da cineva macar un simplu exemplu de initiativa venita din partea altcuiva decat dintre cei portocalii, pe care a susținut-o? Unde? Când? In ce fel și-a manifestat rolul de de "om al păcii" in societatea romaneasca? Fara a fi profet, acest om nu a spus încă minciuna cea mai mare, probabil din vanitate o va face. Va fi asa de evidenta încât degeaba atunci îl veți vedea asa cum este de fapt...