View Single Post
  #100  
Vechi 17.04.2014, 15:51:07
Mihailc Mihailc is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.03.2008
Mesaje: 3.173
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antiecumenism Vezi mesajul
-si asta e fapta ca marturisesti,sau ca citesti din sfinti e considerata o fapta buna,sau cea maiu mare fapta buna e rugaciunea

-e spalat pe creier pt ca e cu comunismul,e intunecat la minte si nu accepta adevarul si s-a luat de marii duhovnici; deci e el mai destept si mai luminat decat marii duhovnici; sa tecem din gura si sa-i dam dreptate ?
-pai mai postez si eu articole ca eu gandesc ca le citim si apoi discutam pe subiect,sau dupa ce am citit din carti ,mai dam citate din sfinti..sau e bine sa vina AlinB cu argumentele lui destepte dar care nu sunt dintr-un suflet luminat ci doar din propria lui minte, si sa se ia si de duhovnici

-noi trebuie sa fim aparati de adevar dar atunci daca taceau din gura sfintii nu se mai combateau ereziile,sau daca tacea din gura P Arsenie Papacioc multi acceptau erezia ecumenista
-deci trebuie si marturisire,si comunicare si informare...
Antiecumenism, e Joia Mare și ai face bine să renunți la aberațiile tale obișnuite și să te ocupi de alte treburi, mai folositoare. Stilul tău de "mărturisire" este contraproductiv, îndepărtează omul de credință, nu-l apropie.
Dacă vrei neapărat să faci ceva pentru Hristos și aproapele tău, pune în practică, în viața ta de zi cu zi în locul unde trăiești, cuvântul Sfântului Serafim de Sarov: "Dobândește pacea și mii de oameni din jurul tău se vor mântui".
__________________
Prostul este dușmanul a ceea ce nu cunoaște (Ibn Arabi)
Reply With Quote