Subiect: Parenting
View Single Post
  #42  
Vechi 22.09.2015, 16:02:38
maria32's Avatar
maria32 maria32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.113
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Monnis Vezi mesajul
Noi la momentul "grădiniță" am preferat varianta "de stat" și bonă. Însă, în perioada concediului cu cel mic am luat eu copilul mai mare de la grădi, astfel că eram la curent zi de zi cu evenimentele.
Am intervenit cu intenția de a vă prezenta și altă părere privind grădinițele de stat, fiindcă mi s-a părut mult spus "sunt efectiv socata de tot ce aud/citesc mi se povesteste despre cum se poarta educatoarele/ingrijoarele in sistemul de stat cu ei." ...."deja am cosmaruri noaptea", ...."daca nu termina de mancat in 20 min strang masa chiar daca copilului ii mai e foame, tipa la ei, ii bat, ii injura, le dispar cercelusii fetitelor din urechi".
Dumneavoastră vă documentați și luați cea mai bună decizie pentru copilul dvs.
Cea mai buna decizie ptr copilul meu ar fi o gradinita privata in sistem Montessori. Insa nu-mi permit financiar asa ceva
Nici varianta cu gradinita de stat si bona nu merge, tocmai ptr ca vreau sa scap de costurile cu bona pe care le am acum.
Eu n-am vrut sa sperii pe nimeni, am postat doar ce am citit si eu de la alti parinti.
__________________
Doamne Iisuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma si mantuieste-ma pe mine pacatoasa

http://mamiprovocarea.wordpress.com
Reply With Quote