View Single Post
  #8  
Vechi 13.11.2019, 10:16:00
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigeratlantic9 Vezi mesajul
Anxietatea sociala si depresia in primul rand .Și mai apoi faptul că nu prea știu să fac mare lucru..nu am abilităti multe și nici deosebite.M-am frământat cu boala mai mult și nu am stat sa îmi însusesc abilitati deosebite sau multe până acum,sunt mai neîndemânatic..asta e trist.
Sunt nenumarate locuri de munca unde nu iti trebuie decat o abilitate principala, anume sa vrei . Sunt nenumarate locuri de munca care nu prea au doritori. Se cauta oameni cu disperare. Ex la izolat blocuri muta oamenii de la un bloc la altul ca sau apucat la multe blocuri si vine iarna. Erau oameni fara nici o calificare (majoritatea) pe care i-au invatat la fata locului.
Dar sa zicem ca nu iti place, ca nu vrei sa sui mai sus de etajul 1 pe schela( desi sunt convins ca ar accepta si oameni care nu lucreaza decat la parter si etajul 1) sunt servicii unde stai langa un utilaj masina de stantat ,masina injectie etc si scoti produsul de acolo il pui intr-un container sau cutii carton. Nu e nevoie de nici o calificare anterioara singurele abilitati necesara sunt atentie si bunavointa. Posturi de genul asta inca sunt o binecuvantare, nu va mai fi mult, pana cand treaba asta va fi facuta numai de roboti .
Sau transport ai un transpalet(acum sunt electrice, deci nu trebuie un efort mare fizic mai mult atentie-nu e greu) cu care muti diferite containere si le pui in anumite locuri unde e nevoie. Un post foarte util intr-o fabrica, aparent neinsemnat, dar foarte util.
Ar mai fi destule astea mi-au venit acum in cap.
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote