View Single Post
  #7  
Vechi 26.01.2010, 03:52:44
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Implicit

Oooo ! M-am speriat ce vreme geroasa a fost iarna aceasta in tara, practic am scapat de o iarna atat de aspra, parca mult prea aspra fata de ceea ce ne-am obisnuit in ultimii ani.
Cu adevarat, este foarte trist sa stii ca exista atatia oameni ai strazii si, nu doar oameni ci si copii nevinovati, copii nimanui, astfel ma intreb pentru a nu stiu cata oara, oare ce este mai important pentru o tara, educatia, religia ? Amandoua sunt la fel de importante, tocmai se vorbea despre acest aspect intr-un alt topic.
Ma doare foarte tare faptul ca intr-o tara presupusa ortodoxa, exista atata ignoranta si nepasare, atata lipsa de educatie, iar intr-o tara presupusa budista, dar aplecata mai mult spre ateism, nu exista nici macar un copilas, un singur copilas pe strada ( si, paradoxal, nici atatea chiuretaje cum sunt la noi ), a nimanui, infometat si haituit de lucrurile vitrege ale societatii in care traieste.
In Japonia nu este ger niciodata, cel putin, nu in Tokyo, asa ca aceasta iarna m-am scaldat in temperaturi de minim 3 grade, iar ziua in jur de 10 grade si chiar mai mult, nici de gripa porcina nu prea se aude pe-aici, iar criza nu stiu cum se manifesta, nu prea se observa mare lucru, doar o tendinta zgarcita am sesizat din partea economiei japoneze, si anume, faptul ca nu prea mai au ofertele de altadata, nici chiar in plin sezon de reduceri.
Mi-e dor de zapada ! ! !
__________________
" Nu suntem prizonierii propriului destin, suntem prizonierii propriei minti "

Last edited by ory; 26.01.2010 at 03:57:56.
Reply With Quote