View Single Post
  #2  
Vechi 27.08.2010, 15:20:08
OmuBun
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de lore86 Vezi mesajul
"este un timp ptr toate si vreme ptr orice indeletnicire sub cer
o vreme sa te nasti si o vreme sa mori"

o vreme sa intri pe forum si o vreme sa il parasesti.
iata ca pentru mine a venit vremea aceea si doream sa imi iau ramas bun de la voi.
sa dea Dumnezeu sa ne intalnim cu totii la portile raiului.

vrednica sa dau sfaturi nu sunt, dar totusi indraznesc:
sa va pastrati credinta curata, sa nu faceti nici un fel de compromis cu pacatul, sa urmati linia inceputa de sf parintii ai bisericii ca sfanta este si sa il purtati intotdeauna in suflet pe Acela care a platit pretul suprem ptr noi.

Doamne ajuta!
lore86, nu stiu daca mai reusesti sa citesti mesajul meu. In ciuda faptului ca lasam impresia unui razboi care-pe-care, fiecare cautand sa "bifeze" cat mai des "fapta zilei" ca fiind cea care-l duce catre mantuire, realitatea este de obicei pe dos; nimanui nu-i pasa de nimeni decat daca poate, concret, sa-si puna amprenta personalitatii sale.
Strigatul tau de "ramas bun" e suspendat in gol, un gol trist si dureros pentru un forum unde marea majoritate sunt crestini practicanti.
Noi doi nu stiu daca ne-am "intalnit" prea des. (Am prostul obicei sa nu retin partenerii de discutie decat daca apar contradictii severe...) Decizia de a renunta la forum este una extrem de inteleapta si in curand altii te vom urma (depinde cand apare revelatia sau... mintea de pe urma). In urma experientei tale, probabil este de prost gust sa-ti iei ramas bun, iar eu, cand va fi sa plec o voi face pe nesimtite: "N-o sti nime' ca m-am dus!/ Numa' m-or vede ca nu-s!"

Dumnezeu sa-ti vegheze pasii, iar Preacurata sa te ocroteasca cu bunatatea Sa!
Doamne-ajuta!
Reply With Quote