View Single Post
  #148  
Vechi 06.10.2016, 23:15:08
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Biofizicianul Virgiliu Gheorghe explica in cateva din conferintele lui de ce nu isi face cont de facebook, cei de pe siteul Cuvantul-Ortodox au fost foarte reticenti la facebook si au publicat articole critice despre platforma, cred ca si in Familia Ortodoxa se mai gasesc articole.
Da si eu il stimez pe domnul Virgiliu Gheorghe si m-as bucura sa imi pui aici una din conferintele sale mai exemplificate despre "Retelele de socializare"(pun in paranteza ca merita).Articolele nu ajung tot atat de bine la inima omului ca un film sau conferinta.Am sa pun una dupa weekendul asta foarte interesanta.

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Cat priveste gimnastica si sportul de performanta mereu si mereu vor fi cercuri de interese si realitatea e ca atunci cand nu apar rezultatele cine e mai aproape de foc se incalzeste.
Asa a fost intodeauna din pacate, mai ales in Romania, numai cine nu a facut sport de performanta nu stie, pai sunt oameni care investesc destul si nu vad niciodata podiumul sau mai sus de un concurs de amatori si altii pentru ca sunt impinsi din spate de rude sau pile din sistemul sportiv la varsta junioratului cand diferentele sunt sensibil egale intre toti, ajung sa explodeze dupa..
Adevarul dupa mine, este ca principala problema pe rretelele astea, este frustrarea.Fata asta amintita de mine gimnasta asta afro-americana este castigatoarea la individual compus de acum 4 ani de la Londra deci nu este oricine. Singura gimnasta de culoare care castiga la individual compus la o Olimpiada.
Parerrea mea poate dura vei zice.Sunt oameni care stiu sa "sape" sub alti oameni, asta au stiut totdeauna cel mai bine, si rretelele astea ii ajuta .Fac ei ce fac, si ei cred ca ii ajuta pe altii, cum zici probabil alti gimnasti care au ramas acasa, si care le sunt prieteni si ei cred ca fac o treaba buna.
Prroblema este ca pe langa stresul competitiei apare un stres ce zic niste rai de pe marrgine!

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Catalina Ponor ramane campioana noastra de la Athena, dar realitatea e ca ea are o varsta si daca a tinut sa fie in prim plan in fata altei sportive, este logic ca au venit si contestarile.
Dar nu ea a hotarat, a fost un Comitet Olimpic care a hotarrat asta ,antrenori.Mie nu mi se pare firesc ca odata ce s-a hotarat:" omul cutare merge la Olimpiada",noi sa comentam pana s-a terminat Competitia.Il ajutam pe om sa capoteze cu comentariile de pe margine.Unii se bucura din inima de fapt de asta.
Dupa competitie se poate trage linie si vedem e bine sau nu ce s-a facut?
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote