View Single Post
  #4  
Vechi 25.08.2007, 23:39:51
iuda iuda is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.06.2007
Mesaje: 144
Implicit

Citat:
În prealabil postat de consuela
inseamna ca a chemat o colonie..sau nu mai stiu cum se spune , e un termen specific..o legiune parca de spirite decazute. E greu sa scapi de ele. Sa sfinteasca in repetate randuri casa un preot dar sa isi dea interesul ca multi isi cam bat joc... si sa poarte cruce sfintita mereu la gat. Eu am fost atacata cu gandul si stiu sigur ca ii deranja crucea, ca imi tot venea in minte sa o dau jos ca si asa nu imi ajuta la nimic si rau am facut ca am scos-o, ca s-a intetit atacul, adica avalansa de ganduri. Dar eu nu am apelat niciodata la asa ceva (vraji sau spiritism), ca stiu ca nu mai pleca prea usor de pe teritoriu deja cucerit.
:dozingoff:
eu stiu ca pt vraji respectivul trebuie sa mearga in fiecare duminica la bis,sa se spovedeasca des ,f important sa faca ascultare de duhovnic ca daca face ascultare e protejata de Dumnezeu pt ascultarea ei si nu i se poate intampla nimic,sa faca pe data de intai a fiecarei luni sfestanie in casa ,sa mearga cat de des poate la sf maslu si sa-si sfinteasca cateva haine ,si daca duhovnicul e de acord ,eu stiam ca in astfel de cazuri se citesc si molitfele sf vasile cel mare,chiar daca va face lucrurile astea nu va disparea usor toate astea pt ca ea a dat drepturi diavolului ducandu-se la acel vrajitor ,si va avea ispite si in tinerea ascultarii de duhovnic dar daca vrea sa scape trebuie sa se straduiasca.sper sa fie de folos
Reply With Quote