Subiect: vreau sa botez!
View Single Post
  #20  
Vechi 08.10.2007, 09:02:06
21andreea 21andreea is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.09.2007
Mesaje: 26
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ancah
Multumesc, cozia, ca ai pus punctul pe i. Asa este, nasitul nu se termina dupa botez, ci abia incepe. Ori distanta e un mare impediment in a te achita de obligatiile nasitului. Copilul devine ca si al tau dupa nasit. Trebuie avuta grija de el, cheltuiti bani continuu, la zile de nastere, la Pasti , la Craciun, cu educatia, etc; deci la fel ca si cand ar fi al tau.
stiu ca trebuie sa te ocupi de copil dupa aia, dar nu in semnsul material neaparat!
devii parinte spiritual si, conteaza cel mai mult sa il faci sa evolueze pe plan spiritual, nu material.adica, daca n-am bani sa-i cumpar carti, haine, sa-i dau tot timpul, asta n-are nimic cu faptul de a fi nas.ca nasa trebuie sa-l duc la Biserica, sa-l impartasesc, sa-i insuflu dragostea de Dumnezeu si de Biserica.
Asta trebuie sa faci in primul rand ca nas, ca, judecati si voi, daca ar fi numai sa-i dai bani, haine etc, n-ar mai boteza decat cei bogati!
deci...tu raspunzi in fata lui Dumnezeu daca nu te-ai ocupat de lucrurile astea spirituale, dragii mei, cele materiale trebuie lasate in seama lui Dumnezeu!
pe finul de la Roman il vad si-l impartasesc
pe fetita din Bucuresti, Adriana, botezata de mine Elena, nu am cum s-o vad, caci mama ei o tinea prin canale, si, desi au nr meu de telefon, desi am vrut sa le duc la o funadatie, mama ei nu a vrut!
chiar vreau sa va rog, daca auziti de o femeie a strazii( cel putin asa era acum 1 an de zile) Elena, cu o fetita cam de 4 ani acum, Adriana, si botezata de mine Elena, anuntati-ma!
Reply With Quote