Subiect: Despre diavol
View Single Post
  #35  
Vechi 18.04.2017, 20:52:10
Lancelot Lancelot is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.01.2017
Mesaje: 545
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Nu il scuz pe Becali deloc.
Poate e de 10 ori mai negru decat ziceti voi.
Sau mai alb.
Sau gri.
Sau mai bine ii las lui Hristos sa il judece pentru ca eu chiar nu stiu suficiente.

Insa nu pot sa nu apreciez ca a facut mult bine.

Legat de pamflet imi permit sa mai rad nu aresens sa ma blochez in obsesiile unora si ura unora pentru altii....

Sfantul Becali zau satana Becali Dumnezeu sa il.judece.
pai nu il scuzi, il iubesti, teica! il iubesti desi mandria e pacatul diavolului, nu? cel mai greu pacat, dar tu il iubesti! din tot ce scrii reiese iubire, aia e...

in fine, am terminat cel putin momentan, dar nu e nimic de ras in "pamfletul" ala, vezi ca se ascunde si un blestemas acolo... si multa multa rautate. de fapt uite asa va aratati voi adevarata fata, vorbe mieroase despre iubirea lui Hristos, dar inauntru e urat de tot... asa si cu becali, ajuta un om sau doi care plang la televizor si de care ni se face mila tuturor, dar distruge mii de familii cu un cinism dezgustator, escrocheaza sute de oameni si dupa aia se impauneaza cu pamanturile acestora vandute pe milioane, etc. dar voi iubiti-l in continuare pe "omul lui Dumnezeu".

edit.aaa, si prefer un alin in stare sa bata campii, dar s-o spuna verde, decat pe unii care se ascund...
Reply With Quote