View Single Post
  #6  
Vechi 02.05.2009, 08:39:36
eduardd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dorinastoica14 Vezi mesajul
[COLOR=darkred]Vi s-a întâmplat să fiți într-o situație limită și să credeți că de nicăieri nu va veni nici un ajutor și așa,deodată când nu mai aveați nici o speranță să vă iasă în cale o persoană care să vă ajute?[/COLOR]

[COLOR=black]Mie mi s-a întâmplat adeseori și mi s-a întâmplat chiar astăzi:Mulțumesc lui Dumnezeu că își revarsă mila și ajutorul său prin oameni credincioși.[/COLOR]
Frumos subiect Dorina!
As avea multe de povestit la acest subiect..insa ma rezum la a spune simplu. DA! Mereu! Poate ca cel mai greu moment a fost cand fetita mea (de 3 anisori pe atunci) si-a rupt clavicula. A cazut pe o numaratoare..am alergat la spital. In urma radiografiei mi-au spus imi pare rau e "incalecata" trebuie operata si pusa tija, nu e suficient ghipsul. Eram disperati.. Am luat-o si am mers la Episcopie (Husi) si acolo cu ajutorul Maicii Domnului a Sf. Muc. Chiriachi si cu rugaciunile parintilor, am primit un dar. A doua zi inainte de operatie la o noua radiografie, s-a constatat ca osul de reasezase si a necesitat doar corset ghipsat timp de 3 saptamani. Nici in ziua de azi nu o mai doare umarul. Si are 12 ani. In fiecare clipa a vietii noastre Dorina, simtitm ajutorul Maicii domnului asa cum sunt convinsa ca fiecare dintre voi il simtiti. Slava Domnului si Maicii Domnului pentru toate cate au fost si vor mai fi!
Reply With Quote