View Single Post
  #18  
Vechi 10.07.2008, 12:23:16
achimovjan
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de vsovi
Citat:
Īn prealabil postat de achimovjan
Citat:
Īn prealabil postat de ioanhodean
acu am vz ca io mustrat canonic umpic..
dar si trebe caterisiti si iertati..
ca PS varsanufie ce zicea la tv: nu sarim la gatu pacatosului si asteptam sa se intoarca...
dar noh..asta crek mai mult la mireni se refera
nu la INALTUL cler al BOR...
mnoh acu asta e....
unii zic ca so deschis o cutia a pandorei prin iertarea ierarhilor...si ca Romania va pati multe de Sus ...
...
O sa cada un meteorit peste Romania.Oricum,cele mai vizate de meteoriti,cu trimitere de sus sunt "sfintele asezaminte monahale",unde prea cuviosii si preacuvoioasele se ocupa anatemele,blestemele"sfintele canoane" si "tipicoane",bineinteles de la bordul unor saracacioase"carute" 4*4,printre doua slujbe de sfintire si caterisire.Asta daca nu mai leaga pe vreun bolnav de Cruce,ca sa-i vina mintea la cap,ca cine l-a pus sa se duca la asemenea nebuni.Daca nu cade totusi vreun meteorit,poate ne rugam de fratii iranieini sa ne trimita nsite rachetute.Eu am sa le dau coordonatel.
tzi-am zis eu ca Teologia Pironica de la protestantzi ai facut-o dumneata... :dozingoff:???:( ... sau asta nu e ipocrizie? adica dragoste fatzarnica? l-ai iubit pe Hristos shi il slujeshti aratandu-te neipocrit dar cu otrava pe limba shi cu pironul in mana... unde vrei sa-l infigi? mai bine tzi-ai infige rugaciunea aia saraca shi care bate cuiul dragostei in pieptul tau... ce facultate de Teologie ai facut? ortodoxa? nu imi vine sa cred... :dontgetit:... deshi daca tu spui... paraca nu se vede...
Draga omule,protestantii sunt mult mai intregi la minte decta noi,"ortodocsii".Ei n-au avut 1000 si mai bine de ani niste Iude in sutana care sa-i umileasca.
Reply With Quote