View Single Post
  #5  
Vechi 22.10.2014, 09:54:35
aubergine aubergine is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.07.2013
Locație: Arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.030
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Acum cativa ani,o ruda a mea a vizitat o astfel de "tamaduitoare"care culmea era o vedeta intr-o emisiune paranormala,in voga la TV.
Se zicea ca are "daruri"de mic copil:darul clarviziunii in special,acela de a vizualiza tot felul de lucruri intime despre o persoana straina.

Aceasta ruda s-a dus la ea pt o problema de inima( a se citi dragoste).
Tamaduitoarea,sau "parapsiholoaga"asa cum se intitula in toate mediile,nu facea decat sa intre pe canal cu niste spirite,spiritele decedate ale clientilor-zicea ea...dar cine poate stii? Cine a mai vazut spirite ale decedatilor care nu au ce face,vin asa la comnanda chemati de unii si de altii sa rezolve tot felul de dileme si problem,sa raspunda la intrebari ca la o conferinta??
Pe scurt,este vb despre spiritism,dialogul sau comunicarea cu mortii asupra careia parintii ortodocsi ne avertizeaza ca este inselare draceasca!


In fine,sa continui.
Deci s-a prezentat la biroul parapsiholoagei,i-a spus pt ce a venit si la ce anume doreste raspuns.
Aceasta I-a cerut sa invoce spiritul unui decedat din familie unde s-a lovit de refuzul clientei de a deranja mortii din familie pt intrebari stupide ;a ramas ca paraspiholoaga sa cheme spiritul propriei bunici ,spirit cu care se lauda ca lucreaza in cele mai dificile cazuri.

Intr-un cuvant,aceste tamaduitoare si parapsiholoage lucreaza sau apeleaza la duhuri,fie sunt inselate ca sunt spiritele lor din familie,fie stiu adevarul ca sunt spirite cazute...in tot cazul,Doamne Fereste de asemenea ajutor.

Finalult a rezolva problema de dragoste,tamaduitoarea a prescris apa descantata pe stomacul gol,niste granule pe care sa le arunce inspre tradatorul in dragoste si...citirea Imnului acatist al Maicii Domnului,Rugul Aprins fix la 12.00 noaptea!!
Frectie la piciorul de lemn. Si sa mai dai si bani pentru asta! Parerea mea ca sunt escroace, in proportie de 90 la suta mai ales daca sunt si de origine tiganeasca, doar acestia traiesc ca sa insele!
Iar cele care intr-adevar sunt pe bune, lucreaza cu Satana.
Oricum, cat sa fii de prost sa apelezi la vrajitoare?
Reply With Quote