View Single Post
  #34  
Vechi 10.12.2015, 13:06:41
fallen fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2011
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.250
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru fallen
Implicit

Copilul neu e destul de cuminte, în general, dar..mai are toane...de ex nui place sao îmbraci mai ales cu geaca și căciulă...vreo câteva zile nu am putut scrie pe forum ca să trezit și a plâns ( și era și taicasu acasă a tb să închid repede să nu vină sama vadă)...
Până acum nu a făcut scandal la biserică, a fost cuminte. Doar în drum spre casă s-a trezit și a plâns. Și după ce a mâncat, prima masă după împărtășire, i-a curs puțin lapte din gură. Nu știu dc regurgitat sau nici nu a înghițit. Am șterso cu un șervețel și l-am pus bine, unde mai am și altele ( cu ulei de la sf maslu, etc), tot xic să le duc la biserică să le ardă.
Acum mai e o chestie, apropo de de spunea Zaharia: preotul de aici, cm aproape, ai impresia ca nici nu-i da, doar se face, o atinge dc osr puțin cu linguriță pe buze...( unde au botezat-o îi dădeau cam un sfert-1/2 linguriță, să zic, cam 1-2 ml...și era ok, nici nu cădea în nesimțire, nici nu se agita...dormea liniștită și se trzea cam la o ora să mănânce...și apoi se comporta normal...bine, era și mai mică...
Acum e și frig, trebuie să o înfofolesc bine când ieșim și să fac tot posibilul să nu o trezesc afară să plângă și să tragă aer rece...sau cel puțin asta e obsesia celorlalți...așa ca chiar dacă ajung cu ea la biserică și e deschis după 12 , nu mai m curaj să o scot din căruț, să o trezesc...mai ales ca nu se știe dacă accepta vreun părinte să mio mai împărtășească așa off-scajual...
Întrebarea mea e dacă aștept să treacă iarna sau dacă mai las să treacă câteva săptămâni până cine știe cum prind ocazia să ajung la momentul potrivit, oare o să mai accepte, sau se sperie și face scandal ???
Până acum nu știu dacă ea chiar se sperie când se trezește intr-un loc străin, sau eu mai degeaba mă panichez ( să nu facă gălăgie dacă e undeva interior, în biserică sau în vreun magazin, să nu tragă aer rece afară și să mă certe taica-su și să nu ne mai lase afară toată iarna, și la biserică niciodată, etc...). Ati văzut când eram tineri și nu ne ascultăm părinții, mergeam undeva împotriva voinței lor, ( adică voi nu făceați de-astea :D, poate doar colegii voștri :D), ei bine mi se făcea frică până la urma ca se va întâmplă exact ce mă avertizau ei ca se poate întâmplă...să se facă întuneric, frig, să pierd autobuzul sau metroul și să rămân singură în stație, să se ia cineva de mine, pe drum sau la destinație, să nu mă întâlnesc cu cine trebuie, să fie prost filmul, sau petrecerea la care mergeam, etc....ca ajungeam la concluzia ca mai bine statea m cuminte acasă și mă lipseam de orice distracție sau socializare...( și acum pe bune, era mai bine așa...acum ar fi fost și în asentimentul soțului, care nu e pro-socializare fără u scop anume, doar așa să pierdem vremea...întotdeauna sunt lucruri mai bune de făcut...)
Reply With Quote